Previous slide
Next slide

Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela Zwykła

1. Pragnę podziękować grupie męskiej za zaangażowanie i pomoc w posprzątaniu dekoracji świątecznej.
2. Chcemy wprowadzić w naszej parafii nowy zwyczaj, aby co tydzień inna wieś przystrajała kwiatami ołtarz. W ten sposób pragniemy, by coraz więcej osób zaangażowało się w życie naszej parafii. Za dwa tygodnie odbędzie się zebranie, na którym ustalimy szczegóły. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do sołtysów swoich wsi.
3. W poniedziałek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora kościoła. W czwartek wspomnienie św. Jana Bosco, założyciela zgromadzenia salezjanów i salezjanek.
4. Drugiego lutego święto Ofiarowania Pańskiego, Msze Święte o godzinie 8:00 i 18:00.
5. Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od godziny 16:00. Odwiedzimy chorych według ustalonego porządku. Msze święte w tym dniu o godzinie 18:00
6. „Kolędę” wznowimy po feriach.
7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym bezpłatny dodatek w postaci płyty dvd z drugą częścią filmu „Bóg nie umarł”.
8. Z sołtysami naszej parafii pragniemy ostrzec o nasilających się włamaniach tzw. grupy plecakowej. Szczególnie prosimy o ostrożność osoby mieszkające z dala od wsi, oraz wyjeżdzających na ferie. Włamań dokonuje dwóch lub trzech mężczyzn z plecakami, którzy nie zawsze podjeżdżają pod posesję samochodem. Dlatego powinniśmy:
a. Włączyć alarm nawet wtedy, gdy wychodzimy z domu na chwilę np. do sklepu.
b. Zwracać uwagę na osoby nieznajome, zachowujące się podejrzanie.
c. Nie pozostawiać przedmiotów wartościowych w widocznym miejscu.
d. O każdej niepokojącej sytuacji prosimy informować Policję ( 112)
9. Życzymy udanego wypoczynku wszystkim udającym się na zimowe ferie.

Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone