Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V Niedziela Zwykła

  1. W czwartek Święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym : dlaczego Maryja płakała nad światem, czyli o orędziu Matki Bożej z Akity oraz nadprzyrodzonych wydarzeniach, które towarzyszyły objawieniom przez wiele lat,, w „Niedzieli” o Europie „Dwóch Płuc”, w „Idziemy” m. in o tym kto i w jakich warunkach może przyjąć Sakrament Chorych.
  3. Wszystkich chętnych zapraszamy do między-sołeckiego zespołu d.s. kwiatów w naszej świątyni, którego zadaniem będzie dekoracja kościoła we współpracy z panią Grażyną.
  4. W poniedziałek spotkanie grupy męskiej. Kolejne spotkania będą się odbywały w rytmie tygodniowym.
  5. Serdecznie dziękuję grupie męskiej za posprzątanie kościoła po remoncie kotłowni
  6. W czwartek spotkanie dla ministrantów o 18.30.
  7. UWAGA DZIECI !!! Jak zapewne wiecie, mamy teraz karnawał, czyli taki czas, w którym organizujemy bale i wesołe zabawy. W naszej parafii również odbędzie się Zimowy Bal Karnawałowy, przygotowany specjalnie dla was. Planowany termin to niedziela, 24 lutego, godz. 17:00, w sali widowiskowej w szkole. Tego dnia, jak co miesiąc, o godz. 16:00 odbędzie się Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i od razu po Mszy pójdziemy na bal, a jeżeli ktoś będzie w kościele wcześniej to przyjedźcie  bezpośrednio na 17 do szkoły. Możecie przebrać się w strój karnawałowy i tak jak poprzednio, przynieście dla siebie swój ulubiony napój i 5 cukierków, którymi podzielicie się z pozostałymi uczestnikami. A co nas czeka na balu? Jak na zimowy bal przystało, musi być zima! – i będzie. Będzie śnieg i bitwa na śnieżki, na śniegu zrobimy orły, ulepimy wspólnego bałwana (każdy z was będzie mógł zrobić też swojego bałwanka i  zabrać go do domu), pojeździmy na sankach, łyżwach – wesoła zabawa gwarantowana. Przyjdźcie koniecznie.
  8. Filia klubu honorowych dawców krwi PCK „Strażak” przy OSP Falenty zaprasza wszystkich chętnych do   oddania   krwi   na   terenie  parkingu przy kościele  ŚW. Szczepana w Raszynie,   ambulans pobierania krwi będzie  dnia  02.2019 r. (niedziela)   w godzinach od 9 – 13,30.  Potrzebny Dowód Osobisty i dobry stan zdrowia.
  9. „Kolędę” wznowimy od jutra. Podajemy plan „kolędy” na 2 tygodnie
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone