Previous slide
Next slide

Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Druga niedziela wielkiego postu, 13.03.2022

 

  1. Kończy się czas naszych rekolekcji wielkopostnych. Bardzo dziękuję księdzu Jakubowi z ekipą licealistów i studentów, którzy tak skutecznie i owocnie wprowadzili nas w czas Wielkiego Postu, Paschy oraz Świąt Wielkanocnych, księżom spowiednikom. Serdecznie dziękuję również wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie naszych rekolekcji, a więc dyrektorom szkół w Ładach oraz w Zamieniu, nauczycielom, naszym katechetom: Krzysztofowi, Kasi, Salomei; bardzo dziękuję za posiłki Marysi oraz Ali, nadzwyczajnym szafarzom, lektorom.
  2. Zachęcamy do liturgii stacyjnej Wielkiego Postu. Wykaz kościołów stacyjnych znajduje się na naszej stronie internetowej.
  3. Na stronie naszego parafialnego Caritasu można zgłosić miejsca gotowe do zamieszkania „od zaraz” przez uchodźców z Ukrainy poprzez wypełnienie i wysłanie formularza na adres Caritas Archidiecezji Warszawskiej.
  4. W zakrystii również można zgłosić miejsca gotowe do zamieszkania przez uchodźców z Ukrainy podając ilość osób oraz czas zamieszkania.
  5. Ksiądz kardynał Nycz w krótkim komunikacie zachęca do udzielania pomocy rodzinom z Ukrainy na dworcach oraz w ośrodkach tymczasowego przebywania; informuje również o możliwości zgłaszania gotowości do zakwaterowania ukraińskich rodzin na stołecznym portalu ochotnicy warszawscy.
  6. Dziś obchodzimy rocznicę wyboru papieża Franciszka na Papieża. Pamiętajmy o modlitwie za naszego Pasterza.
  7. W poniedziałek, 14 marca br. o godz. 18.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta koncelebrowana z udziałem Episkopatu Polski w intencji Jego Świątobliwości Papieża Franciszka z racji 9 rocznicy wyboru na Stolicę św. Piotra. Mszy Świętej będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce, Arcybiskup Salvatore Do uczestnictwa w tej Mszy Świętej i wspólnej modlitwy w intencji Ojca Świętego i w intencji pokoju na Ukrainie zaproszeni są wszyscy wierni archidiecezji.
  8. W piątek 18 marca o 18.00 Msza Święta wigilijna z Uroczystości Świętego Józefa.
  9. Dziś wychodząc z kościoła można wrzucić do puszki ofiarę na pomoc Ukrainie.
  10. Dziś na zakończenie Mszy Świętych odśpiewamy suplikacje w intencji pokoju na Ukrainie.

 

Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone