Previous slide
Next slide

Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Druga niedziela Wielkiego Postu, początek rekolekcji wielkopostnych, 05.03.2023

 1. Dziś rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ksiądz Kamil Wyszyński z archidiecezji warmińskiej, archidiecezjalny duszpasterz młodzieży. Dla dorosłych potrwają one do środy. Msze Święte od poniedziałku do środy o godzinie 10.00 i 19.00. Spowiedź Święta w poniedziałek i wtorek od 09:30 i od 18:30. Dla dzieci ze szkoły podstawowej w Zamieniu rekolekcje odbędą się w poniedziałek i wtorek na auli w szkole od 8.00 dla klas 1-3 i od 11:30 dla klas 4-8. Rekolekcje dla szkoły podstawowej w Ładach w środę i czwartek na auli w układzie ze szkoły w Zamieniu. Zakończenie rekolekcji dla obu szkół podczas Mszy Świętych w piątek w kościele: o 9.00 dla klas 4-6 i o 11.00 dla klas 7-8. Zakończenie rekolekcji dla klas 1-3 w formie między innymi konkursu piosenki na aulach w obu szkołach.
 2. Od dzisiejszej niedzieli można w zakrystii składać ofiary na grób i ciemnicę w naszym kościele.
 3. Dzisiaj o godzinie 19:00 odbędzie się zebranie Parafialnego Zespołu Caritas. Wszystkie osoby chcące dołączyć do naszego zespołu serdecznie zapraszamy do domu parafialnego.
 4. W tym roku po raz pierwszy w historii parafii, organizujemy rowerową grupę pielgrzymkową do Częstochowy. Pielgrzymka odbędzie się od 3 do 8 lipca. Włączymy się tym samym w 18 OGÓLNOPOLSĄ PIELGRZYMKĘ ROWEROWĄ NA JASNĄ GÓRĘ. Wszystkich chętnych zapraszamy do zgłoszenia się do zakrystii po Mszy Świętej. Trasa naszej grupy jest tak przemyślana, aby nawet osoby początkujące mogły w niej uczestniczyć. Przewodnikiem naszej grupy będzie ks. Proboszcz.
 5. Zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej we wszystkie piątki wielkiego postu po Mszy Świętej o 18.00, Nabożeństwa Gorzkich Żali w Niedziele po Mszy Świętej o godzinie 9:30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. Zachęcamy do udziału w liturgii stacyjnej Wielkiego Postu. Wykaz kościołów na poszczególne dni podany jest na naszej stronie internetowej.
 7. W tym tygodniu we wtorek jest jeszcze wolna intencja mszalna.
 8. Kto chciałby jeszcze przyjąć wizytę duszpasterską, może to uczynić albo w zakrystii, lub też dzwoniąc pod numer podany na naszej stronie internetowej.
 9. Przypominamy o możliwości złożenia jałmużny wielkopostnej dla najuboższych z naszej parafii. Dary można składać do kosza znajdującego się przy głównym wejściu do kościoła oraz przy figurze Matki Boskiej.
 10. Informujemy również o możliwości wsparcia Parafialnego Zespołu Caritas poprzez przekazanie 1,5% dochodu na ten cel. Szczegółowe informacje można uzyskać na tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej.
 11. Za tydzień 12 marca w niedzielę o godzinie 18.00 Msza Święta dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Po Mszy Świętej spotkanie w grupach. Serdecznie zapraszamy.
 12. Od 1 do 6 sierpnia 2023 roku odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Portugalii, w Lizbonie. Chcemy utworzyć grupę przy naszej parafii, dlatego też zapraszamy chętną młodzież w wieku od 14 do 35 roku życia do zapisania się w zakrystii.

 

 

Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone