Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Previous slide
Next slide

Dwunasta Niedziela zwykła, 19.06.22

  1. W najbliższy czwartek zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej w Ładach i Zamieniu podczas Mszy Świętej o 9.00. Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców oraz grono pedagogiczne.  
  2. Bardzo dziękuję Jackowi i Monice za wielką pomoc w koszeniu trawy i uporządkowaniu terenu przy kościele. Zapraszam też chętne osoby do pomocy przy koszeniu trawy i do pomocy w sprawach technicznych.
  3. Spotkania Wspólnot wg porządku tygodniowego: ministrantów w poniedziałek o 19.15, w środę Wspólnoty Galilejskiej, w czwartek o 16.45 kandydatów i w piątek o 19.00 naszej Scholii Rodzinnej. Serdecznie zapraszamy.
  4. Sołectwo Łady serdecznie zaprasza na imprezę plenerowo -integracyjną 25 czerwca w sobotę od godziny 16.00 nad dużym stawem przy ul. Za Olszyną. Podczas imprezy wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.
  5. Dziś po każdej Mszy Św., Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę pieniędzy do puszek, z przeznaczeniem na wsparcie i dalszą pomoc dla rodzin z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do wsparcia tego dzieła i włączenie się do wzajemnej pomocy. W czwartek o 20.00 zapraszamy wszystkich potrzebujących na dyżur Caritas, na którym można otrzymać pomoc żywnościową, zaopatrzenie w środki higieniczne a także inne formy pomocy – w tym opiekę psychologiczną.
  6. Jesteśmy czasie dawnej Oktawy Bożego Ciała. Eucharystia Jest Najcenniejszym darem jaki mamy od Pana Boga. Dlatego tak ważne jest, żeby wszystko zrobić co w naszej mocy, by spotkanie z Bogiem podczas Eucharystii było jak najpełniejsze. Dlatego też staramy się przyjść do kościoła choćby kilka minut wcześniej, żeby przygotować swoje serce na to Spotkanie, które rozpoczyna się pieśnią na wejście i znakiem krzyża. Kończy się zaś błogosławieństwem końcowym i pieśnią na wyjście. Dlatego również tak ważne jest, żeby nie wychodzić z kościoła podczas pieśni na wyjście tylko pozostać, aż do jej skończenia, a potem choćby chwilę pozostać w kościele, żeby podziękować Bogu za ten niesamowity dar spotkania z Nim.

 

 

Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone