Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Previous slide
Next slide

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –18 Niedziela Zwykła   02.08.20

 

 

  1. W czwartek 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte w tym dniu o 8.00 i o 18.00.
  2. Również w czwartek po Mszy Świętej o 18.00 spotkanie dla osób zapisanych na naszą parafialna pielgrzymkę do Wilna 29-31 sierpnia. Proszę o wzajemne powiadomienie się.
  3. W I piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.00. O 18.00 Msza Święta do Najświętszego Serca Pana Jezusa i nabożeństwo I-piątkowe.
  4. „Taca inwestycyjna” wyniosła 7450 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Trwają prac nad odbiorem technicznym kościoła, zostały wykonane m. in. wyłączniki napięciowe na zewnątrz kościoła. Opracowywany jest konieczny projekt zamienny obejmujący cały teren kościelny. Szukamy również najlepszej oferty na odmalowanie kościoła i remont świetlika.
  5. Klub honorowych dawców krwi PCK „strażak” przy osp Falenty zaprasza wszystkich chętnych  do   oddania   krwi   na   terenie  parkingu przy kościele  św. Szczepana w Raszynie   ambulans pobierania krwi będzie dnia   09.08.2020r. (niedziela)  w godzinach od 9 – 13,30. Potrzebny Dowód Osobisty i dobry stan zdrowia.
  6. Zmarł ks. prałat Stanisław Leszczyński. Msza Święta pogrzebowa we wtorek o 11.00 w kościele w Raszynie, wcześniej od 9.00 czuwanie modlitewne przy trumnie z ciałem ks. Leszczyńskiego. Po Mszy Świętej wyprowadzenie trumny na cmentarz parafialny w Raszynie i pochowanie ciała ks. prałata w grobie kapłańskim. Ks. dziekan zwraca się z prośbą o nie przynoszenie na pogrzeb kwiatów, a pieniądze, które wydalibyśmy na zakup kwiatów, możemy złożyć na „tacę”, która zostanie przeznaczona na Dom Księży Emerytów w Kiełpinie, w którym to domu ks. prałat wiele lat przebywał. „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone