Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Previous slide
Next slide

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –19 Niedziela Zwykła   09.08.20

  1. W sobotę 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte wg porządku niedzielnego.
  2. W czwartek 13 sierpnia wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Msze Święte w tym dniu o 8.00 i o 18.00.
  3. Naszą pielgrzymkę parafialną do Wilna przekładamy na drugą połowę kwietnia 2021 roku. Proszę osoby, które nie były na spotkaniu czwartkowym o decyzję w sprawie wyjazdu.
  4. 15 sierpnia w Falentach, w parku pałacowym, Stowarzyszenie Projekt Raszyn wraz z Instytutem Technologiczno-Przyrodniczym oraz Firmą PU Hetman  przygotowało dla mieszkańców szereg atrakcji z okazji Dnia Wojska Polskiego. Początek o godz.11.00.  a w programie warsztaty dla dzieci, gra rodzinna, Wojska historyczne i inne. Imprezę wsparła Gmina Raszyn oraz Starostwo Pruszkowskie i firma Elgrom. Natomiast w niedzielę 16 sierpnia o godz.20.30 Stowarzyszenie Projekt Raszyn wraz z Instytutem Technologiczno-Przyrodniczym zapraszają do Falent na kino plenerowe i pokaz filmu „Bitwa Warszawska 1920 r. Jerzego Hoffmana. Pokaz przed pałacem w Falentach wstęp wolny. Prosimy o zabranie maseczek
  5. Centrum Kultury Raszyn zaprasza na KONCERT PIEŚNI LEGIONOWYCH „JADĄ UŁANY…”na podstawie cyklu 24 pieśni żołnierskich Op. 42 Stanisława Niewiadomskiego. Wystąpi trio muzyczne oraz trzech śpiewaków operetkowych. 14 sierpnia (piątek) godz. 18:45 – po Mszy Św. o godz. 18-tej w Kościele św. Szczepana w Raszynie.
  6. Klub honorowych dawców krwi pck „strażak” przy osp Falenty zaprasza wszystkich chętnych do   oddania   krwi   na   terenie  parkingu przy kościele  św. Szczepana w Raszynie   ambulans pobierania krwi będzie     dnia   08.2020r. (niedziela) w godzinach od 9 – 13,30, potrzebny dowód osobisty i dobry stan zdrowia.
  7. Przewodniczący Episkopatu ogłosił, że niedziela 16 sierpnia będzie Dniem Solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Kard. Kazimierz Nycz zadecydował, że tego dnia w kościołach Archidiecezji Warszawskiej odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc Libanowi.

 

Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone