Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Previous slide
Next slide

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23 Niedziela Zwykła   06.09.20

  1. Dziś podczas Mszy Świętej o 11.30 przeżywamy nasze parafialne dożynki. Bardzo dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do pięknej oprawy naszej uroczystości: Sołtysom na czele z Sołtys Małgorzatą, dzieciom ubranym w stroje ludowe, osobom  zaangażowanym w wykonanie pięknych wieńcy i koszy dożynkowych, starostom z poszczególnych sołectw, naszemu Ceremoniarzowi Rafałowi, Panu Organiście, naszej Scholi Rodzinnej, Pani Grażynie.  
  2. W najbliższą Niedzielę 13 września – o 11.30 I-Komunia Święta w naszej Parafii. Z uwagi na pandemię prosimy w tym dniu o przychodzenie na inne godziny Mszy Świętych.
  3. W poniedziałek o 19.00 spotkanie grupy męskiej. Zapraszamy wszystkich mężczyzn pragnących pogłębiać swoją wiarę we wspólnocie.
  4. We wtorek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Siewnej) oraz błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.
  5. W środę o 19.00 spotkanie grupy „Galilea”. Zapraszamy wszystkich pragnących w oparciu o Słowo Boże pogłębiać swoje życie duchowe.
  6. W nowym Domu Parafialnym miały już miejsce pierwsze spotkania różnych wspólnot. Brakuje nam jednak dużego stołu i krzeseł na 20-30 osób. Jeśli ktoś z parafian miałby taki nieużywany przez siebie stół i mógł go nam podarować – będziemy bardzo wdzięczni.
  7. W przyszłą niedzielę taca na Grób Pański w Jerozolimie. Przypomnijmy: ze względu na pandemię koronawirusa, decyzją papieża Franciszka zbiórka z Wielkiego Piątku została przeniesiona na niedzielę poprzedzającą święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym roku w Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej była sprawowana bez udziału ludu.
  8. We wtorek 8 września o godz. 21:00 TVP1 pokaże film „Ojciec i Pasterz – Kardynał Stefan Wyszyński” w reżyserii Piotra Górskiego. Film pokazuje aktualność nauczania Prymasa Wyszyńskiego, ale przede wszystkim “normalnego i świętego człowieka”. – Autorom udało się to, co jest niezwykle trudne: pokazać świętość człowieka w normalności.
  9. Przypominam, że wierni w kościołach muszą stosować maseczki zakrywające usta i nos oraz powinni zachować dystans między sobą.
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone