Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Previous slide
Next slide

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Druga Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego 28.04.2019

 

 1. Zapraszamy dziś o 15.00 – w Święto Miłosierdzia Bożego – na Liturgię Słowa połączoną ze śpiewaną Koronką do Miłosierdzia Bożego. W modlitwie będzie nam pomagała poprzez śpiewy  nasza schola rodzinna. 
 2. Do chorych udamy się wyjątkowo 2 maja w czwartek gdyż 3 maja w pierwszy piątek miesiąca wypada Uroczystość NMP Królowej Polski.
 3. W Uroczystość NMP Królowej Polski 3 maja Msze Święte wg porządku niedzielnego.
 4. W poniedziałek Święto św. Katarzyny Sieneńskiej oraz Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej., we wtorek Uroczystość Św. Wojciecha, patrona Polski.
 5. Od maja Msze Św. wg porządku sprzed wizyt duszpasterskich: pon., śr. , piąt. i sob. o 18.00, we wt., czw.  o 8.00.
 6. W maju kościół chce zwrócić naszą uwagę na udział Maryi w misterium zbawienia dlatego rozpoczynamy nabożeństwa majowe, w dni powszednie po Mszy Świętej, w niedziele po Mszy Świętej o 9.30.
 7. Zachęcamy do śpiewania Litanii loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach znajdujących się na terenie naszej parafii.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej
 9. W poniedziałek spotkanie grupy męskiej o 19.00
 10. „Kapłaństwo? Małżeństwo? Życie zakonne? Jeśli zadajesz sobie podobne pytania, bądź zastanawiasz się nad wyborem swojej drogi życiowej, to jest to ogłoszenie dla Ciebie! Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie organizuje weekendowe rekolekcje dla rozeznających powołanie, które odbędą się w dniach 17 – 19 maja br. To dobry czas, by w ciszy i spokoju rozeznać wolę Bożą na swoje życie. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie warszawskiego Seminarium –serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 11. Można wesprzeć poszkodowanych w atakach na Sri Lance wysyłając sms 72052 o treści SRILANKA (koszt 2,46 zł z VAT) uruchomiony przez Caritas Polska lub poprzez wpłaty na jej konto
 12. Można, w odpowiedzi na apel przewodniczącego Episkopatu, zachęcić do włączenia się pomoc w odbudowie paryskiej katedry poprzez zbiórkę sms-ową (sms 72052 o treści ODBUDOWA) lub wpłaty na konto Caritas Polska
 13. Centrum Kultury Raszyn zaprasza na uroczyste obchody Święta Narodowego 3 Maja, Godz. 18 – Uroczysta Msza Święta -Kościół św. Szczepana w Raszynie, po Mszy Koncert pt. „Witaj majowa jutrzenko” w wykonaniu zespołu „Seniorki” działającego przy CKR pod kierownictwem Edyty Ciechomskiej, akompaniament – Piotr Piskorz
 14. Pomódlmy się za naszą zmarłą parafiankę Wiesławę Szczepańską…

 

Plan Wizyty Duszpasterskiej

14-18 maj

 

14.05.2019 wt  Zamienie

Imbirowa

Anyżkowa

16.05.2019 czw Zamienie

Karmelowa

Szafranowa

18.05.2019 so Zamienie

Bakaliowa

Kawowa

Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone