Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Previous slide
Next slide

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25.02.2024

 1. Nasze rekolekcje parafialne rozpoczniemy w czwartą niedzielę wielkiego postu od 10 marca do 13 marca. Poprowadzi ojciec Marianin ojciec Tomasz
 2. Można złożyć jałmużnę wielkopostną dla najuboższych z naszej parafii. Dary można składać do kosza znajdującego się przy głównym wejściu do kościoła.
 3. Parafialny Caritas zachęca do wsparcia osób potrzebujących poprzez przekazanie 1,5% dochodu na ten cel. Informacje na ten temat można uzyskać na tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej.
 4. Caritas będzie prowadził sprzedaż świec Wielkanocnych w Niedzielę 24 marca. Cena świecy to 30 zł.
 5. W tym roku organizujemy z naszej Parafii rowerową grupę pielgrzymkową do Częstochowy. Osoby chętne do uczestnictwa zapraszamy do zapisów internetowych na stronie parafii. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 8 – 13 lipca w ramach ogólnopolskiej pielgrzymki rowerowej. Koszt uczestnictwa to około 350zł. Więcej informacji znajdziemy na naszej stronie internetowej. Liczba miejsc jest ograniczona.
 6. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej po Mszy Świętej o godzinie 18.00 w piątki i Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 09:30. Za odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, za udział w Gorzkich Żalach – raz w tygodniu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7. Zachęcamy do pielgrzymowaniu drogą kościołów stacyjnych, w których między innymi przez cały dzień będzie możliwość spowiedzi, do godz. 15:00 potrwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Na naszej stronie internetowej podajemy kościoły stacyjne na poszczególne dni Wielkiego Postu.
 8. Wielki Post jest czasem wyciszenia, dlatego też powstrzymujemy od tego wszystkiego, co sprzyja wewnętrznemu hałasowi m. in. się od udziału w zabawach.
 9. Za tydzień 03.03.2024 w niedzielę Msza Święta o godzinie 18.00 dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz dla ich rodziców. Po Mszy Świętej spotkanie w grupach dla kandydatów. Zapraszamy.
 10. W najbliższym tygodniu każdego dnia oprócz soboty są wolne wszystkie intencje mszalne. Zapraszamy do ich zamawiania. Niech nasza modlitwa w czasie Mszy Świętej wyrazi w czasie Wielkiego Postu chęć naszego nawrócenia.
 11. Trwają katechezy neokatechumenalne, które potrwają do początku marca. Katechezy odbywają się w poniedziałki i czwartki od godziny 19.30. Dziś podczas każdej Mszy Świętej wysłuchamy świadectwa uczestników tej Wspólnoty. Gorąco zachęcamy do udziału w katechezach. Jest to świetna okazja do pogłębienia swojej wiary. Wspólnota Neokatechumenalna charakteryzuje się niezwykle głęboką formacją, która później przekłada się na konkretną pomoc w parafii, ale również przyczynia się do wielu powołań kapłańskich.
 12. Osoby, które nie mogły być w wyznaczonym czasie – mogą teraz zamówić indywidualne wizyty kolędowe, dzwoniąc pod specjalny numer kolędowy podany na naszej stronie internetowej. Również ci, których w sposób niezamierzony pominęliśmy, mogą zgłaszać się, żeby umówić indywidualne wizyty.
 13. Dziś zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad gentes.
 14. Zapraszamy dziś po każdej Mszy Świętej do naszej kawiarenki w domu parafialnym, w której można napić się dobrej kawy i zjeść smaczne postne ciastko.
 15. Do wieczności odeszła nasza Parafianka świętej pamięci Krystyna Zaraś, mama naszego Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej Huberta. Msza święta Pogrzebowa będzie sprawowana w naszej Świątyni w piątek 1 marca o godzinie 13.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Pomódlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek Racz jej dać Panie…

Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone