Previous slide
Next slide

Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –IV Niedziela Wielkanocna  03.05.20

 

  1. W miarę możliwości nasz kościół będzie otwarty w ciągu tygodnia, aby umożliwić indywidualną Adorację Najświętszego Sakramentu oraz Spowiedź Świętą. Dlatego też zwracam się z prośbą o zgłaszanie się osób chętnych do pełnienia dyżurów w kościele.
  2. W świetle zmienionych przepisów w naszej Świątyni może przebywać jednocześnie do 25 osób. Przypominamy jednocześnie, że Ks. Kardynał Kazimierz Nycz udzielił do odwołania dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej oraz, że wszyscy wierni przebywający w kościele są zobowiązani do zakrywania ust i nosa.
  3. Rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W dni powszednie – po Mszy Świętej, w niedziele – po Mszy Świętej o 9.30.
  4. W środę Święto Apostołów Filipa i Jakuba, w piątek Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Msze Święte w tych dniach o 18.00.
  5. W następne Niedziele Msze Święte jak zawsze o 8.00, 9.30 i o 11.30. Msze Św. o 11.30 będziemy transmitowali na żywo.
  6. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary, jakie składacie  na nasze konto parafialne.
  7. Składam serdeczne „Bóg zapłać” parafiance, która ufundowała piękną, drewniana figurę Chrystusa Zmartwychwstałego. Również bardzo serdecznie dziękuję małżeństwu, które niedawno obchodziło 40 rocznicę ślubu, za ufundowanie pięknego Ewangeliarza, podstawek na Pismo Święte oraz Paschał, lekcjonarzy oraz maryjnej bielizny kielichowej. Te znaki – dzięki ofiarodawcom – będą się przyczyniały do naszej głębszej wiary.
  8. Z okazji imienin naszego Księdza Profesora składamy serdeczne życzenia obfitego Bożego Błogosławieństwa na dalsze lata posługi kapłańskiej.
  9. Intencje dla Kół Różańcowych: parafialna: abyśmy odkryli w czasie pandemii czas łaski od Pana Boga; papieska: aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.

 

Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone