Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Previous slide
Next slide

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Palmowa – 02.04.2023

 1. W tym tygodniu mamy radość uczestniczenia w świętym Triduum Paschalnym. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00, w Wielki Piątek liturgia rozpocznie się o godzinie 18.00, natomiast na Wigilię Paschalną zapraszamy o 21.00, by głęboko przeżyć Noc Zmartwychwstania.
 2. Wielki piątek obowiązuje post ścisły: tylko jeden posiłek do syta.
 3. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów od 8.00 do godziny 14.00. Święcenie pokarmów w remizie w Zamieniu o 10.00, w Podolszynie o 11.00.
 4. Można składać ofiary na grób i ciemnicę w naszym kościele do puszki przy wejściu do kościoła oraz w zakrystii.
 5. W głównym wejściu kościoła Caritas sprzedaje Palmy Wielkanocne. Ich cena wynosi 10 zł, ale zachęcamy do składania ofiar większych, by wspólnie wspierać cele parafialne.
 6. W tym samym miejscu dostępne są także Świece Wielkanocne CARITAS, których cena wynosi 20 zł. Dziękujemy za każde wsparcie.
 7. W najbliższy czwartek o godzinie 19:00 parafialny zespół Caritas przygotuje i wyda paczki świąteczne dla potrzebujących.
 8. W tym roku po raz pierwszy w historii parafii, organizujemy rowerową grupę pielgrzymkową do Częstochowy. Pielgrzymka odbędzie się od 3 do 8 lipca. Włączymy się tym samym w 18 OGÓLNOPOLSKĄ PIELGRZYMKĘ ROWEROWĄ NA JASNĄ GÓRĘ. Wszystkich chętnych zapraszamy.  
 9. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie nabożeństwa Drogi Krzyżowej wzdłuż ulicy Jutrzenki w ostatni piątek, przede wszystkim Ali ze Wspólnoty Galilea za opracowanie rozważań, również gorąco dziękuję scholii rodzinnej za stworzenie pięknej oprawy muzycznej, dziękuję Bogusiowi za przygotowanie trasy oraz za zmienianie stacji drogi krzyżowej, dziękuję także Andrzejowi za niesienie nagłośnienia.
 10. Przypominamy o możliwości złożenia jałmużny wielkopostnej dla najuboższych z naszej parafii. Dary można składać do kosza znajdującego się przy głównym wejściu do kościoła oraz przy figurze Matki Boskiej.
 11. Informujemy również o możliwości wsparcia Parafialnego Zespołu Caritas poprzez przekazanie 1,5% dochodu na ten cel. Szczegółowe informacje można uzyskać na tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej.
 12. Od 1 do 6 sierpnia 2023 roku odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Portugalii, w Lizbonie. Chcemy utworzyć grupę przy naszej parafii, dlatego też zapraszamy chętną młodzież w wieku od 14 do 35 roku życia do zapisania się w zakrystii.
 13. Dziś czynna kawiarenka potencjalna. Można zamawiać ciasta na święta. Serdecznie zapraszamy.
 14. Do wieczności odszedł nasz parafianin świętej pamięci Andrzej Grenwald, pomódlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone