OGŁOSZENIA PARAFIALNE –Niedziela Palmowa 05.04.20

 

  1. W miarę możliwości nasz kościół będzie otwarty w ciągu tygodnia, aby umożliwić indywidualną Adorację Najświętszego Sakramentu oraz Spowiedź Świętą. Dlatego też zwracam się z prośbą o zgłaszanie się osób chętnych do pełnienia dyżurów w kościele.
  2. Dzisiejsza Niedzielą wkraczamy w Wielki Tydzień. W Święte Triduum Paschalne wszystkie Msze Święte i Nabożeństwa będzie można na żywo oglądać przez naszą stronę internetową. W Wielki Czwartek Msza wieczerzy Pańskiej o 18.00, w Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o 18.00, Wigilia Paschalna w nocy z Wielkiej Soboty na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się po zmroku o 20.00 i z uwagi na obowiązujące przepisy nie będzie zakończona procesją rezurekcyjną. Przypominamy, że do 11 kwietnia (sobota) na Nabożeństwach może być do 5 osób (nie licząc obsługi liturgicznej). Jednakże w Wielki Piątek – zgodnie z decyzją władz kościelnych –  Nabożeństwo jest bez ludu.
  3. W Wielki Piątek oraz jeśli to możliwe w Wielką Sobotę – obowiązuje post paschalny tzn. powstrzymanie się od pokarmów mięsnych oraz post ilościowy.
  4. Ofiary w Wielki Piątek jakie złożycie na nasze konto parafialne przeznaczone będą na Grób Pański w Jerozolimie
  5. Spowiedź Święta w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę od 17:00 do 18:00 w pomieszczeniu z wejściem od ulicy Jutrzenki.
  6. W Wielką Sobotę o 9.00, 10.00 i 11.00 będę poprzez transmisję na żywo święcił pokarmy na stół wielkanocny. wystarczy wtedy, że o wyznaczonych godzinach zgromadzicie się przy waszych stołach z koszyczkami i błogosławieństwo obejmie również wasze pokarmy świąteczne. Można również w gronie tylko rodzinnym, samemu pobłogosławić pokarmy na stół świąteczny. Modlitwa błogosławieństwa znajduje się pod poniższym linkiem: https://archwwa.pl/wp-content/uploads/2020/03/obrz%C4%99d-b%C5%82ogos%C5%82awie%C5%84stwa-sto%C5%82u-przed-uroczystym-posi%C5%82kiem-w-niedziel%C4%99-Zmartwychwstania-Pa%C5%84skiego.pdf. Będzie też umieszczona na naszej stronie internetowej.
  7. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego oraz w drugi dzień świąt Msze Święte o 8.00, 9.30 i o 11.30. Msze Św. o 11.30 w oba te dni będziemy transmitowali na żywo. Z uwagi na obowiązujące przepisy i nasze uwarunkowania parafialne – nie będzie tzw. Rezurekcji.
  8. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary, jakie składacie  na nasze konto parafialne.
  9. Jeśli w trakcie odprawiania praktyki pięciu sobót oraz dziewięciu piątków miesiąca nie jest możliwe spełnienie warunku przyjęcia sakramentalnej Komunii w okresie epidemii, nie ulega przerwaniu ciągłość owoców, a więc nie trzeba tej praktyki zaczynać od nowa, a jedynie przedłużyć tę praktykę o kolejny miesiąc. Zaleca się jednakże celem podtrzymania ciągłości praktyki, aby we właściwym dniu (pierwszy piątek / sobota) w okresie braku dostępu do sakramentu, jeśli to możliwe, wzbudzić właściwą danej praktyce intencję oraz skorzystać z możliwości przyjęcia tzw. Komunii duchowej (pragnienia) (por. Breviarium Fidei (2002), nr 296), a także jeśli trzeba, z możliwości uprzedniego oczyszczenia sumienia z grzechów ciężkich poprzez akt żalu doskonałego, gdy nie można się wyspowiadać (por. Katechizm Kościoła Katolickiego 1452).

 

 

© 2021 by Parafia Św. Mateusza Ew. – Wykonanie i utrzymanie strony firma MAJ-KOM – serwisy internetowe