Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA PALMOWA – 24.03.2024

 1. Święte Triduum paschalne w naszej Świątyni w następującym porządku: w wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00, w Wielki Piątek liturgię rozpoczniemy również o godzinie 18.00, a Wigilię Paschalną – najważniejszą Mszę Świętą w ciągu roku – rozpoczniemy o godzinie 22 w Wielką Sobotę, choć liturgicznie będzie to już Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Zakończymy ją procesja rezurekcyjna wokół kościoła. Tak więc przypominamy, że nie będzie tak zwanej Mszy Świętej rezurekcyjnej o 6 rano, gdyż radość wielkanocną przeżyjemy już podczas Wigilii Paschalnej. W Niedzielę Zmartwychwstania i w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego.
 2. Zachęcamy do przyniesienia odpowiednio zabezpieczonych świec na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych podczas Wigilii Paschalnej.
 3. W Wielką Sobotę pokarmy święcimy w godzinach od 9.00 do 13.00. W Zamieniu o 10.00, a w Podolszynie Starym o 11.00.
 4. Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – 3 pokarmy bezmięsne, w tym tylko jeden do syta.
 5. W kruchcie kościoła przy pomieszczeniu Caritasu stoi puszka na ofiary na dekorację Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Bóg zapłać za ofiary, jakie złożycie. Realizację dekoracji rozpoczniemy w Wielki Poniedziałek o godzinie 19.00, serdecznie zapraszamy wszystkie chętne osoby do pomocy.
 6. W dzisiejszą niedzielę rozprowadzamy Palmy, ofiary jakie złożycie na nie będą cegiełką na wystrój i przebudowę naszej Świątyni.
 7. W tym roku organizujemy z naszej Parafii rowerową grupę pielgrzymkową do Częstochowy. Osoby chętne do uczestnictwa zapraszamy do zapisów internetowych na stronie parafii. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 8 – 13 lipca w ramach ogólnopolskiej pielgrzymki rowerowej. Koszt uczestnictwa to około 350zł. Więcej informacji znajdziemy na naszej stronie internetowej. Liczba miejsc jest ograniczona.
 8. Można złożyć jałmużnę wielkopostną dla najuboższych z naszej parafii. Dary można składać do kosza znajdującego się przy głównym wejściu do kościoła.
 9. Parafialny Caritas zachęca do wsparcia osób potrzebujących poprzez przekazanie 1,5% dochodu na ten cel. Informacje na ten temat można uzyskać na tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej.
 10. Caritas prowadzi dziś sprzedaż świec Wielkanocnych. Cena świecy to 30 zł.
 11. Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie Nowenny przed dwutysiącleciem Dzieła Odkupienia. Komunikat jest na naszej stronie internetowej.
 12. Zapraszamy dziś po każdej Mszy Świętej do naszej kawiarenki w domu parafialnym, w której można napić się dobrej kawy i zjeść smaczne postne ciastko.
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone