Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Palmowa 28.03.2021

  1. Niedziela Palmowa otwiera najważniejszy tydzień w naszej wierze, tak zwany Wielki Tydzień. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy Mszą Wieczerzy Pańskiej o 18.00. Z uwagi na rygory sanitarne będzie również można przyjść na Mszę Świętą Wieczerzy Pańskiej na 20.00. Podobnie w Wielki Piątek będziemy mieli do wyboru dwie Liturgie o 18.00 i 20.00. W Nocy Zmartwychwstania także będziemy mieli możliwość uczestniczenia w Wigilii Paschalnej albo o 20.00 albo o 22.00. Na zakończenie tej drugiej Wigilii przeżyjemy procesję rezurekcyjną. W Niedziele Zmartwychwstania Msze Święte wg porządku niedzielnego: o 8.00, 9.30, 11.30 i 18.00. W tym roku odchodzimy całkowicie od tak zwanej Mszy Świętej rezurekcyjnej o 6.00 rano, która powstała w wyniku sztucznego rozdziału Wigilii Paschalnej od procesji rezurekcyjnej. Wracamy do korzeni naszej liturgii i łączymy na nowo procesję rezurekcyjną z Wigilią Paschalną. W drugi dzień Świąt Msze Święte wg porządku niedzielnego. 
  2. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów od 8.00 do 14.00. O 12.00 transmisja „na żywo” ze święcenia pokarmów dla tych, którzy pozostaną w domach (link zostanie podany na naszej stronie internetowej).
  3. Zgodnie z nowymi przepisami sanitarnymi w naszym kościele może przebywać do 20 osób. Odległości między osobami nie powinny być mniejsze niż 1.5 m, obowiązują maseczki. Aby umożliwić jak największej liczbie osób udział w Liturgii Wielkiego Tygodnia wprowadziliśmy w Triduum Paschalnym podwójne celebracje liturgiczne. 
  4. Dziś podczas Mszy Świętej o 11.30 rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę. 
  5. Dziś nie odbędzie się Msza Święta dla dzieci I-Komunijnych z uwagi na nasilenie pandemii. 
  6. Caritas prowadzi sprzedaż świec Wielkanocnych, Cena świecy to 20 zł. Przypominamy jednocześnie o możliwości złożenia darów żywnościowych dla najuboższych do kosza znajdującego się przy głównym wejściu do kościoła. Dary te będą przeznaczone na paczki wielkanocne.
  7. Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy zapraszamy o 20:00 na słuchanie Słowa Bożego z czterech Ewangelii o męce Pana Jezusa na podstawie Biblia Audio Superprodukcja. W Wielki Czwartek natomiast zapraszamy na słuchanie Słowa po drugiej Liturgii Wieczerzy Pańskiej, która rozpocznie się o 20.00.
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone