Previous slide
Next slide

Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 09.04.2023

  1. W pierwszy oraz drugi dzień świąt Wielkanocnych Msze Święte według porządku niedzielnego.
  2. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Ciemnicy oraz Grobu w naszym kościele: Agnieszce i Michałowi Kościńskim za piękny projekt i wykonanie, Beacie i Jackowi Szmajdom, Mariuszowi Jezierskiemu, Marii Brzezińskiej, Stanisławowi Leśniewskiemu, Sławomirowi Brzezińskiemu, Dariuszowi Ochmanowi; Bogumile Stachurskiej i Stasiowi Stachurskiemu, Beacie Boros-Bieńko i Ewie Kruczuńskiej, Jackowi Majsterkowi.
  3. Bardzo dziękuję również wszystkim zaangażowanym w przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego: Rafałowi Bąkowi, Stasiowi Stachurskiemu, Piotrowi Skarżyckiemu, Zbyszkowi Skarżyckiemu, wszystkim ministrantom i lektorom.
  4. Serdecznie dziękuję naszej scholii rodzinnej i Panu Organiście za piękną oprawę muzyczną całego Triduum Paschalnego.
  5. Dziękuję bardzo strażakom z Zamienia – na czele z prezesem Pawłem Malinowskim – za przygotowania ogniska oraz pomoc w przeprowadzeniu procesji rezurekcyjnej.
  6. Piątek z racji na oktawę Świąt Wielkiej Nocy można spożywać Pokarmy mięsne.
  7. Również w piątek 14 kwietnia obchodzimy Święto Chrztu Polski, ustanowione w 2019 roku jako polskie święto państwowe. Zachęcamy w tym pięknym dniu wszystkich naszych parafian do modlitwy za kościół i nasz naród.
  8. Od 1 do 6 sierpnia 2023 roku odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Portugalii, w Lizbonie. Chcemy utworzyć grupę przy naszej parafii, dlatego też zapraszamy chętną młodzież w wieku od 14 do 35 roku życia do zapisania się w zakrystii.
  9. W tym roku po raz pierwszy w historii parafii, organizujemy rowerową grupę pielgrzymkową do Częstochowy. Pielgrzymka odbędzie się od 3 do 8 lipca.  Włączymy się tym samym w 18 OGÓLNOPOLSKĄ PIELGRZYMKĘ ROWEROWĄ NA JASNĄ GÓRĘ. Wszystkich chętnych zapraszamy.  
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone