Previous slide
Next slide

Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Piąta Wielkiego Postu – 26.03.2023

 1. Za tydzień niedziela palmowa, która rozpoczyna liturgiczne obchody Wielkiego Tygodnia. Podczas każdej mszy świętej poświęcenie palm.
 2. W niedzielą palmową będzie możliwość nabycia palm zrobionych z bukszpanu i suszków. Ofiary zostaną przeznaczone na kościół.
 3. Można składać ofiary na grób i ciemnicę w naszym kościele do puszki przy wejściu do kościoła oraz w zakrystii.
 4. W tym roku po raz pierwszy w historii parafii, organizujemy rowerową grupę pielgrzymkową do Częstochowy. Pielgrzymka odbędzie się od 3 do 8 lipca. Włączymy się tym samym w 18 OGÓLNOPOLSĄ PIELGRZYMKĘ ROWEROWĄ NA JASNĄ GÓRĘ. Wszystkich chętnych zapraszamy.  
 5. Na tydzień przed Wielkim Piątkiem 31 marca w piątek po Mszy Świętej o godzinie 18.00 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej wzdłuż ulicy Jutrzenki.
 6. Zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej we wszystkie piątki wielkiego postu po Mszy Świętej o 18.00, Nabożeństwa Gorzkich Żali w Niedziele po Mszy Świętej o godzinie 9:30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7. Zachęcamy do udziału w liturgii stacyjnej Wielkiego Postu. Wykaz kościołów na poszczególne dni podany jest na naszej stronie internetowej.
 8. Przypominamy o możliwości złożenia jałmużny wielkopostnej dla najuboższych z naszej parafii. Dary można składać do kosza znajdującego się przy głównym wejściu do kościoła oraz przy figurze Matki Boskiej.
 9. Informujemy również o możliwości wsparcia Parafialnego Zespołu Caritas poprzez przekazanie 1,5% dochodu na ten cel. Szczegółowe informacje można uzyskać na tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej.
 10. W Niedzielę Palmową Caritas będzie prowadził sprzedaż świec Wielkanocnych, cena świecy to 20 zł. Dochody ze świec będą przeznaczone na cele statusowe Parafialnego Zespołu Caritas.
 11. Dziś o godzinie 18.00 Msza Święta dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania. Po Mszy Świętej celebracja liturgiczna. Serdecznie zapraszamy. Obecność obowiązkowa.
 12. Od 1 do 6 sierpnia 2023 roku odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Portugalii, w Lizbonie. Chcemy utworzyć grupę przy naszej parafii, dlatego też zapraszamy chętną młodzież w wieku od 14 do 35 roku życia do zapisania się w zakrystii.

 

Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone