Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Previous slide
Next slide

Ogłoszenia parafialne, siódma Niedziela Zwykła

  1. W tym tygodniu rozpoczynamy okres Wielkiego Postu w Środę Popielcową. W tym dniu Msze Święte o godzinie: 10.00 i 18.00 z obrzędem posypania głów popiołem. W środę popielcową obowiązuje post ścisły polegający na spożyciu trzech bezmięsnych posiłków, w tym jednego do syta.
  2. Zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej we wszystkie piątki wielkiego postu po Mszy Świętej o 18.00, Nabożeństwa Gorzkich Żali w Niedziele po Mszy Świętej o godzinie 9:30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Czas Wielkiego Postu to czas nawrócenia i wyciszenia, dlatego też powstrzymujemy się od zabaw w tym okresie.
  4. Zachęcamy do udziału w liturgii stacyjnej Wielkiego Postu. Wykaz kościołów na poszczególne dni podany jest na naszej stronie internetowej.
  5. W piątek 24 lutego dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich.
  6. W tym tygodniu w środę i czwartek są jeszcze wolne intencje mszalne.
  7. Kto chciałby jeszcze przyjąć wizytę duszpasterską, może to uczynić albo w zakrystii, lub też dzwoniąc pod numer podany na naszej stronie internetowej.
  8. Wracamy już do układu Mszy Świętych sprzed wizyt duszpasterskich, a więc w poniedziałek o 18.00, we wtorek o 8.00, w środę o 18.00, w czwartek o godzinie 8.00, w piątek o 18.00. Kancelaria parafialna czynna po Mszach Świętych w tygodniu z wyjątkiem wtorku i soboty.
  9. Od 1 do 6 sierpnia 2023 roku odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Portugalii, w Lizbonie. Chcemy utworzyć grupę przy naszej parafii, dlatego też zapraszamy chętną młodzież w wieku od 14 do 35 roku życia do zapisania się w zakrystii.

Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone