Previous slide
Next slide

Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej– 04.06.2023

  1. Dziś kończy się okres okres Komunii Wielkanocnej.
  2. W czwartek 8 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte w tym dniu o godzinie 8.00, 10.00 i o 18.00. Po Mszy świętej o godzinie 10.00 wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Trasa tegorocznej procesji jest następująca: z ulicy Miklaszewskiego skręcimy w ulicę Jutrzenki do I Ołtarza, który przygotowują wsie Podolszyn i Podolszyn Nowy, dalej ulicą Jutrzenki koło szkoły dojdziemy do ulicy Długiej i tam przy rogu ulicy Jutrzenki i Długiej – II Ołtarz, który przygotowuje wieś Łady, dalej pójdziemy ulicą Długą w kierunku ulicy Bankowej,  skręcimy w ulicę Bankową i dojdziemy do III Ołtarza, który przygotowuje wieś Dawidy, następnie wrócimy ulicą Jutrzenki do Miklaszewskiego i przy kościele będziemy się modlili przy IV Ołtarzu,  który wykona wieś Dawidy Bankowe oraz Zamienie.
  3. O godz. 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej: uroczysta Msza święta z okazji XVI Święta Dziękczynienia pod przewodnictwem metropolity warszawskiego, który obchodzi dziś 35 rocznica konsekracji biskupiej.
  4. Dziś zbieramy ofiary do puszek przed kościołem na potrzeby Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  5. Kazimierz Nycz udzielił dyspensy od zachowania nakazanej w najbliższy piątek wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych i zachęcił, aby korzystający tego dnia z dyspensy ofiarowali dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego.
  6. Rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe po Mszach Świętych. Serdecznie zapraszamy.
  7. W najbliższą niedzielę 11 czerwca podczas każdej Mszy Świętej poświęcimy samochody oraz wszelkie pojazdy.
  8. Od 1 do 6 sierpnia 2023 roku odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Portugalii, w Lizbonie. Chcemy utworzyć grupę przy naszej parafii, dlatego też zapraszamy chętną młodzież w wieku od 14 do 35 roku życia do zapisania się w zakrystii.
  9. W tym roku po raz pierwszy w historii parafii, organizujemy rowerową grupę pielgrzymkową do Częstochowy. Pielgrzymka odbędzie się od 3 do 8 lipca. Włączymy się tym samym w 18 OGÓLNOPOLSKĄ PIELGRZYMKĘ ROWEROWĄ NA JASNĄ GÓRĘ. Wszystkich chętnych zapraszamy. 
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone