Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego  24.05.20

 

 1. W miarę możliwości nasz kościół będzie otwarty w ciągu tygodnia, aby umożliwić indywidualną Adorację Najświętszego Sakramentu oraz Spowiedź Świętą. Dlatego też zwracam się z prośbą o zgłaszanie się osób chętnych do pełnienia dyżurów w kościele. Przypominamy, że okres przyjęcia Komunii Wielkanocnej kończy się w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej  7 czerwca.
 2. W świetle zmienionych przepisów w naszej Świątyni może przebywać jednocześnie do 50 osób z zachowaniem rygorów higienicznych. Przypominamy jednocześnie, że Ks. Kardynał Kazimierz Nycz udzielił do odwołania dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej.
 3. Papież Franciszek w swoich homiliach wielokrotnie przestrzegał przed ograniczeniem praktykowania wiary jedynie do wymiaru wirtualnego, bez możliwości osobistego udziału w sakramentach. Podkreślił, że nie jest to sytuacja normalna, kiedy wierni, uczestnicząc w Eucharystii jedynie za pomocą środków społecznego przekazu, nie mogą być na niej obecni fizycznie i mogą przyjmować jedynie Komunię Świętą duchową. W duchu tych słów papieża Franciszka zachęcamy , by rzetelnie zweryfikować, czy w swojej konkretnej indywidualnej sytuacji nadal istnieje przyczyna, by korzystać z dyspensy udzielonej przez arcybiskupa warszawskiego.
 4. W czwartek 28 maja przypada 39. rocznica śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego. Podczas Mszy Św. o 8.00 będziemy się modlili o błogosławione owoce beatyfikacji kard. Wyszyńskiego.
 5. W najbliższą sobotę 30.05.20 o 18.00 Msza Święta z udziałem naszej Scholi Rodzinnej podczas której chcemy wielbić Pana Boga i prosić Go o uzdrowienie z chorób ciała i duszy.  
 6. Na czas pandemii, by ułatwić wiernym uczestnictwo we Mszy Świętej Niedzielnej, wprowadziliśmy Mszę Św. o 18.00.
 7. Nabożeństwa majowe w naszym kościele: w dni powszednie – po Mszy Świętej, w niedziele – po Mszy Świętej o 9.30.
 8. W najbliższą Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Z soboty na niedzielę zapraszamy na czuwanie do 22.00 przy udziale naszej Scholi Rodzinnej.
 9. W następne Niedziele Msze Święte. o 11.30 będziemy transmitowali na żywo.
 10. Za dwa tygodnie 7 czerwca zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania na Mszę Św. o godz. 15.00. Po Mszy Świętej spotkanie w grupach z animatorami. Na spotkanie trzeba koniecznie przynieść dokumenty i informacje  konieczne do udzielenia Sakramentu Bierzmowania:
  1. zaświadczenie o swoim Chrzcie Świętym – osoby ochrzczone w naszej parafii podają tylko swoje imię i nazwisko oraz rok Chrztu Świętego;
  2. imię i nazwisko świadka bierzmowania oraz zaświadczenie od swojego ks. Proboszcza , że świadek może pełnić tę funkcję; jeśli świadek jest z naszej parafii potrzebna jest tylko krótka rozmowa z ks. Proboszczem
  3. Imię wybrane do Sakramentu Bierzmowania wraz z uzasadnieniem
  4. Dla osób z poza naszej parafii – zgoda Proboszcza miejsca zamieszkania
 11. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary, jakie składacie  na nasze konto parafialne.
 12. Wznawiamy dyżury Parafialnego Caritasu. Dyżury są w czwartki o 19.00.
 13. W najbliższą Niedzielę „taca” inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiary, jakie złożycie. 
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone