Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Previous slide
Next slide

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –V Niedziela Wielkanocna  10.05.20

 

 1. W miarę możliwości nasz kościół będzie otwarty w ciągu tygodnia, aby umożliwić indywidualną Adorację Najświętszego Sakramentu oraz Spowiedź Świętą. Dlatego też zwracam się z prośbą o zgłaszanie się osób chętnych do pełnienia dyżurów w kościele. Przypominamy, że okres przyjęcia Komunii Wielkanocnej kończy się w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 31 maja.
 2. W świetle zmienionych przepisów w naszej Świątyni może przebywać jednocześnie do 25 osób z zachowaniem rygorów higienicznych. Przypominamy jednocześnie, że Ks. Kardynał Kazimierz Nycz udzielił do odwołania dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Jednocześnie zachęcił do osobistej i rodzinnej modlitwy oraz uczestnictwa w nabożeństwach transmitowanych za pośrednictwem mediów elektronicznych.
 3. Papież Franciszek w swoich homiliach wielokrotnie przestrzegał przed ograniczeniem praktykowania wiary jedynie do wymiaru wirtualnego, bez możliwości osobistego udziału w sakramentach. Podkreślił, że nie jest to sytuacja normalna, kiedy wierni, uczestnicząc w Eucharystii jedynie za pomocą środków społecznego przekazu, nie mogą być na niej obecni fizycznie i mogą przyjmować jedynie Komunię Świętą duchową. W duchu tych słów papieża Franciszka zachęcamy , by rzetelnie zweryfikować, czy w swojej konkretnej indywidualnej sytuacji nadal istnieje przyczyna, by korzystać z dyspensy udzielonej przez arcybiskupa warszawskiego.
 4. Na czas pandemii, by ułatwić wiernym uczestnictwo we Mszy Świętej Niedzielnej, wprowadzamy od najbliższej niedzieli Mszę Św. o 18.00.
 5. Nabożeństwa majowe w naszym kościele: w dni powszednie – po Mszy Świętej, w niedziele – po Mszy Świętej o 9.30.
 6. W środę 13 maja po Mszy Świętej o 18.00 pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.
 7. W czwartek Święto Apostoła Macieja.
 8. W sobotę Uroczystość św. Andrzeja Boboli. Msza Święta o 8.00. O 18.00 Msza Święta z VI Niedzieli Wielkanocnej. Główne obchody tej Uroczystości w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej o 18.00 pod przewodnictwem Kardynała Nycza. Za wstawiennictwem św. Andrzeja będziemy się modlili o ustanie pandemii. Msza św. będzie transmitowania na kanale You Tube i stronie internetowej Archidiecezji Warszawskiej archwwa.pl. Sygnał udostępni Biuro Prasowe Archidiecezji Warszawskiej i Stacja7.pl, link do TRANSMISJI >> https://www.youtube.com/watch?v=u984FezyChY
 9. W następne Niedziele Msze Święte. o 11.30 będziemy transmitowali na żywo.
 10. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary, jakie składacie  na nasze konto parafialne.
 11. Bardzo dziękuję Panu Adamowi Sękowskiemu za piękne skoszenie trawy wokół  kościoła.
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone