OGŁOSZENIA PARAFIALNE –V Niedziela Wielkanocna  10.05.20

 

 1. W miarę możliwości nasz kościół będzie otwarty w ciągu tygodnia, aby umożliwić indywidualną Adorację Najświętszego Sakramentu oraz Spowiedź Świętą. Dlatego też zwracam się z prośbą o zgłaszanie się osób chętnych do pełnienia dyżurów w kościele. Przypominamy, że okres przyjęcia Komunii Wielkanocnej kończy się w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 31 maja.
 2. W świetle zmienionych przepisów w naszej Świątyni może przebywać jednocześnie do 25 osób z zachowaniem rygorów higienicznych. Przypominamy jednocześnie, że Ks. Kardynał Kazimierz Nycz udzielił do odwołania dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Jednocześnie zachęcił do osobistej i rodzinnej modlitwy oraz uczestnictwa w nabożeństwach transmitowanych za pośrednictwem mediów elektronicznych.
 3. Papież Franciszek w swoich homiliach wielokrotnie przestrzegał przed ograniczeniem praktykowania wiary jedynie do wymiaru wirtualnego, bez możliwości osobistego udziału w sakramentach. Podkreślił, że nie jest to sytuacja normalna, kiedy wierni, uczestnicząc w Eucharystii jedynie za pomocą środków społecznego przekazu, nie mogą być na niej obecni fizycznie i mogą przyjmować jedynie Komunię Świętą duchową. W duchu tych słów papieża Franciszka zachęcamy , by rzetelnie zweryfikować, czy w swojej konkretnej indywidualnej sytuacji nadal istnieje przyczyna, by korzystać z dyspensy udzielonej przez arcybiskupa warszawskiego.
 4. Na czas pandemii, by ułatwić wiernym uczestnictwo we Mszy Świętej Niedzielnej, wprowadzamy od najbliższej niedzieli Mszę Św. o 18.00.
 5. Nabożeństwa majowe w naszym kościele: w dni powszednie – po Mszy Świętej, w niedziele – po Mszy Świętej o 9.30.
 6. W środę 13 maja po Mszy Świętej o 18.00 pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.
 7. W czwartek Święto Apostoła Macieja.
 8. W sobotę Uroczystość św. Andrzeja Boboli. Msza Święta o 8.00. O 18.00 Msza Święta z VI Niedzieli Wielkanocnej. Główne obchody tej Uroczystości w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej o 18.00 pod przewodnictwem Kardynała Nycza. Za wstawiennictwem św. Andrzeja będziemy się modlili o ustanie pandemii. Msza św. będzie transmitowania na kanale You Tube i stronie internetowej Archidiecezji Warszawskiej archwwa.pl. Sygnał udostępni Biuro Prasowe Archidiecezji Warszawskiej i Stacja7.pl, link do TRANSMISJI >> https://www.youtube.com/watch?v=u984FezyChY
 9. W następne Niedziele Msze Święte. o 11.30 będziemy transmitowali na żywo.
 10. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary, jakie składacie  na nasze konto parafialne.
 11. Bardzo dziękuję Panu Adamowi Sękowskiemu za piękne skoszenie trawy wokół  kościoła.

© 2021 by Parafia Św. Mateusza Ew. – Wykonanie i utrzymanie strony firma MAJ-KOM – serwisy internetowe