OGŁOSZENIA PARAFIALNE –VI Niedziela Wielkanocna  17.05.20

 

 1. W miarę możliwości nasz kościół będzie otwarty w ciągu tygodnia, aby umożliwić indywidualną Adorację Najświętszego Sakramentu oraz Spowiedź Świętą. Dlatego też zwracam się z prośbą o zgłaszanie się osób chętnych do pełnienia dyżurów w kościele. Przypominamy, że okres przyjęcia Komunii Wielkanocnej kończy się w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej  7 czerwca.
 2. W świetle zmienionych przepisów w naszej Świątyni może przebywać jednocześnie do 50 osób z zachowaniem rygorów higienicznych. Przypominamy jednocześnie, że Ks. Kardynał Kazimierz Nycz udzielił do odwołania dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej.
 3. Papież Franciszek w swoich homiliach wielokrotnie przestrzegał przed ograniczeniem praktykowania wiary jedynie do wymiaru wirtualnego, bez możliwości osobistego udziału w sakramentach. Podkreślił, że nie jest to sytuacja normalna, kiedy wierni, uczestnicząc w Eucharystii jedynie za pomocą środków społecznego przekazu, nie mogą być na niej obecni fizycznie i mogą przyjmować jedynie Komunię Świętą duchową. W duchu tych słów papieża Franciszka zachęcamy , by rzetelnie zweryfikować, czy w swojej konkretnej indywidualnej sytuacji nadal istnieje przyczyna, by korzystać z dyspensy udzielonej przez arcybiskupa warszawskiego.
 4. Na czas pandemii, by ułatwić wiernym uczestnictwo we Mszy Świętej Niedzielnej, wprowadzamy od dzisiejszej niedzieli Mszę Św. o 18.00.
 5. Nabożeństwa majowe w naszym kościele: w dni powszednie – po Mszy Świętej, w niedziele – po Mszy Świętej o 9.30.
 6. W najbliższą Niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w piątek natomiast rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego.
 7. Serdecznie dziękuje seniorom ze wspólnoty „Dolina Raszynki” za piękne wysprzątanie i zdezynfekowanie  naszego kościoła.
 8. Zapraszamy na transmisję koncertu “Santo Subito” z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II, który wyemituje TVP1 i Polskie Radio w poniedziałek 18 maja o godz. 18:00.
 9. W następne Niedziele Msze Święte. o 11.30 będziemy transmitowali na żywo.
 10. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary, jakie składacie  na nasze konto parafialne.
 11. Zapowiedzi: Jan Stanisław Jasiński, kaw. z Parafii Matki Bożej Anielskiej w Skolimowie i Klara Jadwiga Wieteska, panna z par. tut. – zapowiedź I; Piotr Morawski, kaw. z Par. Matki Bożej Różańcowej w Piasecznie i Marzena Tomkiel, panna z Par. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Celestynowie – zapowiedź I; Grzegorz Gąsior, kaw. z Par. św. Grzegorza Wielkiego w Warszawie i  Joanna Błachnio, panna z Par. tut. – zapowiedź I

 

 

 

 

© 2021 by Parafia Św. Mateusza Ew. – Wykonanie i utrzymanie strony firma MAJ-KOM – serwisy internetowe