Previous slide
Next slide

Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2024

 1. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze Święte w tym dniu o godzinie 8.00, 10.00, 18.00 i 19.00. Podczas każdej Mszy Świętej obrzęd posypania głów popiołem.
 2. Rozpoczynamy również nabożeństwa Drogi Krzyżowej po Mszy Świętej o godzinie 18.00 w piątki i Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 09:30. Za odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, za udział w Gorzkich Żalach – raz w tygodniu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Już od dziewięciu lat mieszkańcy Warszawy i okolic praktykują w Wielkim Poście dawną tradycję pielgrzymowania do wielkopostnych kościołów stacyjnych. Tradycyjnie już, pielgrzymowanie rozpocznie się w Środę Popielcową, 22 lutego, w Świątyni Opatrzności Bożej. O godz. 20.00 kard. Kazimierz Nycz będzie właśnie tam przewodniczył Mszy świętej z obrzędem posypania głów popiołem. Zachęcamy do pielgrzymowaniu drogą kościołów stacyjnych, w których między innymi przez cały dzień będzie możliwość spowiedzi, do godz. 15:00 potrwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Na naszej stronie internetowej podajemy kościoły stacyjne na poszczególne dni Wielkiego Postu.
 4. w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły polegający na spożyciu trzech bezmięsnych posiłków, w tym jednego do syta.
 5. Wielki Post jest czasem wyciszenia, dlatego też powstrzymujemy od tego wszystkiego, co sprzyja wewnętrznemu hałasowi m. in. się od udziału w zabawach.
 6. W piątek 16 lutego dzień modlitwy i solidarności z osobami skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym. Będziemy o nich pamiętali szczególnie podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej.
 7. W przyszłą niedzielę taca na seminarium duchowne w Warszawie.
 8. W najbliższą niedzielę 18 lutego Msza Święta o godzinie 15.00 dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej oraz dla ich rodziców. Zapraszamy.
 9. W najbliższym tygodniu, również w Środę Popielcową, wszystkie intencje mszalne są jeszcze wolne. Zapraszamy do ich zamawiania. Niech nasza modlitwa w czasie Mszy Świętej wyrazi na progu Wielkiego Postu chęć naszego nawrócenia.
 10. To najbliższy piątek 16 lutego po Mszy Świętej wieczornej o 18.00 oraz po nabożeństwie Drogi Krzyżowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i początek nocnej adoracji do godziny 24.00. Serdecznie zapraszamy. Można się wpisać na konkretną godzinę adoracji na naszej stronie internetowej.
 11. Trwają katechezy neokatechumenalne, które potrwają do początku marca. Katechezy odbywają się w poniedziałki i czwartki od godziny 19.30. Dziś podczas każdej Mszy Świętej wysłuchamy świadectwa uczestników tej Wspólnoty. Gorąco zachęcamy do udziału w katechezach. Jest to świetna okazja do pogłębienia swojej wiary. Wspólnota Neokatechumenalna charakteryzuje się niezwykle głęboką formacją, która później przekłada się na konkretną pomoc w parafii, ale również przyczynia się do wielu powołań kapłańskich.
 12. Osoby, które nie mogły być w wyznaczonym czasie – mogą teraz zamówić indywidualne wizyty kolędowe, dzwoniąc pod specjalny numer kolędowy podany na naszej stronie internetowej. Również ci, których w sposób niezamierzony pominęliśmy, mogą zgłaszać się, żeby umówić indywidualne wizyty.
 13. Zapraszamy dziś po każdej Mszy Świętej do naszej kawiarenki w domu parafialnym, w której można napić się dobrej kawy i zjeść smaczne ciastko.

Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone