OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VI Niedziela Zwykła 14.02.2021

 1. W tym tygodniu rozpoczynamy Środą Popielcową bardzo ważny w życiu Kościoła okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły polegający na spożyciu trzech bezmięsnych posiłków, w tym jednego do syta. Post ilościowy dotyczy osób od 18 do 60 roku życia. Post jakościowy obowiązuje osoby od 14 roku życia do końca życia. W tym dniu Msze Święte o 8.00, 10.00 i o 18.00.
 2. Rozpoczynamy również nabożeństwa wielkopostne. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będziemy sprawowali po Mszy Świętej o 18.00 w piątki Wielkiego Postu, nabożeństwo Gorzkich Żali zaś w Niedziele po Mszy Świętej o 9.30. Za udział w tych nabożeństwach można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 
 3. Od najbliższej Niedzieli 21 lutego do środy 24 lutego w naszej Parafii będziemy przeżywali nasze rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Zbigniew Borkowski z Lichenia. W niedzielę Msze Święte wg porządku niedzielnego. Rekolekcjami będzie objęta również Msza dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania o 15.00. W poniedziałek i środę Msze Święte o 8.00, 10.00 i o 18.00. We wtorek dzień pokutny; spowiedź o 8.00, 10.00 i o 16.00. Dzieci w Szkole Podstawowej w Ładach będą uczestniczyły w zdalnej nauce rekolekcyjnej o 9.30 od poniedziałku do środy. We wtorek dzieci wraz z rodzicami zapraszamy od 16.00 do skorzystania z Sakramentu Pokuty. 
 4. W najbliższą Niedzielę Msza Święta o 15.00 dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy Świętej spotkanie w grupach. Prosimy o przybycie do kościoła o 14.50.
 5. W najbliższą niedzielę „taca” przeznaczona na Seminarium Duchowne w Warszawie. 
 6. Kontynuujemy wizytę duszpasterską zwaną „kolędą”. W tym roku przybrała ona formę indywidualnych zaproszeń parafian, które w dalszym ciągu można przekazać albo poprzez formularz zgłoszeniowy na naszej stronie internetowej, bądź też telefonicznie, dzwoniąc na specjalny numer kolędowy umieszczony również na naszej stronie, lub też poprzez przekazanie formularza w kościele. Skorzystanie z jednej z tych form traktowane będzie jako wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Dzięki uprzejmości sołtysów z naszych sołectw formularze te będą również dostępne u nich. Informacje o wizycie duszpasterskiej są również umieszczone w gablotach i na Facebookach sołectw. Po zakończeniu wizyt indywidualnych – dla osób, które z powodu epidemii obawiają się przyjąć taką wizytę – będzie możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej kolędowej w wyznaczony dla danej miejscowości dzień. Specjalny numer kolędowy: 506 344 092.
 7. Serdecznie dziękuję Bogusiowi, Stanisławowi, Jackowi, Waleremu za wielką pomoc w odśnieżeniu terenu przy naszym kościele. 
 8. Bardzo dziękuję Hubertowi za ciekawe prowadzenie naszego parafialnego Facebooka, na którym między innymi umieszczamy informacje o postępie prac w kościele wraz ze zdjęciami i krótkimi filmami. 
 9. Składam serdeczne podziękowanie Parafialnemu Zespołowi Caritas na czele z Jackiem za ofiarną pomoc w czasie pandemii osobom ubogim. Dziesięciu wolontariuszy Caritasu otoczyło opieką 60 osób. 
 10. Zachęcamy do nabycia gry planszowej związanej z postaciami Trzech Króli. Jest to gra, która świetnie może zaangażować całą rodzinę w wydarzenia ewangeliczne. Po grę zapraszamy do zakrystii.
 11. W poniedziałek o 19.00 zdalne spotkanie grupy męskiej, w środę zaś wspólnoty Galilea. serdecznie zapraszamy. W czwartek o 18.00 zapraszamy natomiast ministrantów. 

Klub honorowych dawców krwi PCK “Strażak” przy OSP Falenty zaprasza wszystkich chętnych do   oddania   krwi   na   terenie parkingu przy kościele św. Szczepana w Raszynie ambulans pobierania krwi będzie dziś (niedziela) w godzinach od 9-13,30. Potrzebny dowód osobisty i doby stan zdrowia. 

© 2021 by Parafia Św. Mateusza Ew. – Wykonanie i utrzymanie strony firma MAJ-KOM – serwisy internetowe