Previous slide
Next slide

Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XVIII Niedziela Zwykła, 04.08.2019

 

  1. W ramach zakończenia roku duszpasterskiego zapraszamy do wzięcia udziału w 2- dniowej pielgrzymce trasą: Św. Lipka – Stoczek Warmiński – Orneta – Warmińska Jerozolima Gietrzwałd. koszt 230 zł. Zapisy w zakrystii. Termin pielgrzymki 27 i 28 września.
  2. W „Gościu Niedzielnym” o ekonomii nieba: unikanie chciwości to nie postulat rezygnacji z dóbr, lecz wskazanie wyboru dóbr prawdziwych; w „Idziemy” o niezwykłej barce na Wiśle, na której cyklicznie podczas rejsów odbywa się ewangelizacja; w „Niedzieli” o raporcie organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie, z którego wynika, że prześladowania dotyczą prawie 200 mln chrześcijan, a w 21 krajach wolność religijna naruszana jest w drastyczny sposób.
  3. W wtorek Święto Przemienienia Pańskiego, Msza Św. o 8.00; w piątek 9 sierpnia Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy, Msza Św. o 18.00.
  4. Filia klubu honorowych dawców krwi PCK „Strażak” przy OSP Falenty zaprasza wszystkich chętnych do oddania krwi. Ambulans pobierania krwi będzie czekał na Państwa dnia 4.08.2019 ( niedziela )w godz. 9 – 13:30 na terenie parkingu przy Kościele Św. Szczepana w Raszynie. Potrzebny dowód osobisty i dobry stan zdrowia.
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone