OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXI Niedziela Zwykła, 25.08.2019

 

 1. W ramach zakończenia roku duszpasterskiego zapraszamy do wzięcia udziału w 2- dniowej pielgrzymce trasą: Św. Lipka – Stoczek Warmiński – Orneta – Warmińska Jerozolima Gietrzwałd. koszt 230 zł. Zapisy w zakrystii. Termin pielgrzymki 27 i 28 września (piątek, sobota)
 2. Wójt i Samorządowcy Gminy Raszyn oraz Centrum Kultury Raszyn zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się dziś w Parku w Raszynie. O godz. 15 odprawiona będzie Msza św. dziękczynna polowa, a po jej zakończeniu zapraszamy na obrzęd dożynkowy – widowisko przygotowane przez CKR. Gwiazdą Dożynek będzie Maryla Rodowicz. Szczegóły na stronie internetowej Centrum Kultury Raszyn.
 3. Nasze parafialne dożynki odbędą się 8 września. O 11.30 Msza Święta Dożynkowa, po niej podzielenie się chlebem i festyn rodzinny na placu przed kościołem. W czasie festynu program artystyczny i zabawy dla dzieci. W programie m. in.
  – Taneczno-wokalny, ludowy zespół dziecięcy z CKR
  – Zespół seniorów z Rybi
  Zespół młodzieżowy ze Świetlicy w Rybiu „FUSION”
  – Duet Let’s Play
  – Duet KADAR
 4. W dniach 31.08 – 01.09 na jasnej Górze odbędzie Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników – Jasnogórskie Dożynki. Głowna część uroczystości będzie transmitowana w niedzielę 1 września prze I program Telewizji Polskiej, Telewizję Polonia i Radio Maryja.
 5. Komisja Wychowania Katolickiego KEP wystosowała apel do rodziców prawnych i opiekunów, przypominający im o tym, że to oni decydują o udziale dzieci w zajęciach dodatkowych, które są proponowane w szkole. W celu uzyskania pewności, że dzieci nie wezmą udziału w zajęciach, podczas których będą im przekazywane treści niezgodne z wyznawanym systemem wartości oraz wykraczające poza podstawowe programową obowiązującą na danym etapie kształcenia, należy złożyć w szkole specjalne oświadczenie. Wzór takiego oświadczenia umieszczony jest na tablicy ogłoszeń, jest również do pobrania na stronie Komisji Wychowania Katolickiego KEP: www.katecheza.episkopat.pl
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

© 2021 by Parafia Św. Mateusza Ew. – Wykonanie i utrzymanie strony firma MAJ-KOM – serwisy internetowe