Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIV Niedziela Zwykła, 15.09.2019

 

 1. W najbliższą sobotę w Święto św. Mateusza Ewangelisty 21 września rozpoczynamy obchody naszego odpustu  parafialnego Mszą Świętą o godz. 18.00, w czasie której chcemy wielbić Boga i prosić Go o  uzdrowienie naszych ciał i dusz. Po Mszy Świętej ognisko zakończone Apelem Jasnogórskim.

 2. W niedzielę 22 września o 11.30 Mszę Święta odpustową odprawi i wygłosi słowo o. Jacek Dembek, przełożony o.o. Redemptorystów przy ul. Karolkowej.

 3. W ramach radości odpustowej serdecznie zapraszamy wraz z Centrum Sportu Raszyn na VI Bieg Parafialny, który odbędzie się 22.09.2019 r. o godz. 15:15. Przed rozpoczęciem biegu – wspólna rozgrzewka, przy Kościele pw. św. Mateusza o godzinie 15:00, po której, o godzinie 15:15 wystartuje bieg. Zapewniamy sportową rywalizację, przyjazną atmosferę oraz pamiątkowe medale i atrakcyjne nagrody. Mamy do wyboru dwie kategorie: bieg i nordic walking. Czekamy na Was. Zapraszamy do zapisów do 19 września 2019. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy w kancelarii parafialnej i w sekretariacie przy hali Centrum Sportu Raszyn. Przy zapisie składamy cegiełką w wysokości 30 zł na rozbudowę kościoła.

 4. W sobotę 21 września rozpoczniemy również spotkania dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania Mszą Świętą o godz. 18.00 i ogniskiem. W czasie ogniska spotkanie w grupach. Obecność kandydatów obowiązkowa.

 5. W poniedziałek pierwsze po wakacjach spotkanie grupy męskiej – serdecznie zapraszamy.

 6. W środę spotkanie grupy modlitewnej dorosłych.

 7. W czwartek spotkanie dla ministrantów o 19.00.

 8. W następną niedzielę 22 września zapraszamy dziewczynki  – bielanki – do sypania kwiatów po Mszy odpustowej o godz. 11.30. Oczywiście i na Mszę odpustową również dziewczynki zapraszamy.

 9. Za dwa tygodnie – 29 września po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do I Komunii Św. Będzie to spotkanie organizacyjne, na które w sposób szczególny zapraszamy Rodziców z Zamienia, w celu zapisania dzieci.

 10. Szkoła języka angielskiego English Fun Club działająca przy Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie zaprasza na swoje stoisko w Szkole Podstawowej w dniu zebrania z rodzicami 17.09.19 w godz. 16-19 English Fun Club będzie prowadziła zajęcia we wtorki i czwartki w sali na Naszej Plebanii. Właścicielka oraz lektorzy oprócz nauki kompetencji językowych będą promowali wartości katolickie.

 11. W środę Święto Św. Stanisława Kostki.

 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 13. Dystrybutor filmów Rafael Film informuje, że w wybranych kinach (m. in. kinie Wisła, kinie Luna i kinie Helios – Centrum Blue City w Warszawie) można obejrzeć film Tajemnica Ojca Pio. Jest to najnowszy, biograficzny film o świętym.

 14. Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie Collegium Joanneum prowadzi rekrutację na następujące kierunki studiów w roku akademickim 2019/2020:
 • Szkoła Duszpasterzy Młodzieży.
 • Studium Animacji Małżeńskiej.
 • Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne. Więcej informacji o ofercie studiów na PWTW znajduje się na stronie Uczelni.
 1. UKSW zaprasza na kurs I stopnia studium wiedzy biblijnej i teologicznej oraz kurs II stopnia dla katechistów parafialnych po ukończeniu studium wiedzy biblijnej. Szczegóły na stronie Uczelni.

 

Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone