Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Previous slide
Next slide

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIX Niedziela Zwykła – 22.10.2023

  1. Nabożeństwa różańcowe – w niedzielę po Mszy Świętej o 09:30, a w dni powszednie po Mszach Świętych. Dla dzieci nabożeństwo różańcowe w poniedziałki i środy po Mszy Świętej o 18.00. Serdecznie zapraszamy.
  2. W tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek i o 8.00 rano w najbliższą niedzielę są jeszcze wolne intencje mszalne. Pamiętajmy, że teraz w naszej parafii pracuje już 2 księży – modlitwą możemy otaczać więcej spraw, a intencja mszalna jest dziennym utrzymaniem księdza.
  3. Dziś zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 18:00 młodzież z pierwszej klasy licealnej pragnącą przyjąć sakrament bierzmowania. prosimy o przybycie razem z rodzicami. Po Mszy Świętej spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania oraz dla rodziców w naszym kościele i podział na grupy.
  4. Spotkanie wspólnoty galilejskiej w czwartek o 19.00. Zapraszamy do dzielenia się doświadczeniami swojego życia w oparciu o Słowo Boże.
  5. Wszystkich pragnących wielbić Pana Boga przez śpiew dorosłych i dzieci zapraszamy serdecznie na próbę scholii w piątek o godzinie 19:00.
  6. Zapraszam serdecznie młode małżeństwa do kręgów rodzinnych powstających w naszej parafii. Zainteresowany proszę o kontakt ze mną.
  7. Zbieramy na wypominki zarówno jednorazowe, jak i roczne przed wejściem do kościoła oraz w zakrystii.
  8. W naszej parafii od 27 października rusza parafialna wspólnota młodzieżowa dla osób wieku od 16 lat, ale młodszych, którzy czują potrzebę przynależenia do wspólnoty również zapraszamy. Spotkania odbywają się w cyklu cotygodniowym przez cały rok szkolny – jest to świetny sposób inwestowania w swoją przyszłość, ubogacenia siebie, a także swojej wiary. Młodzież, która przyjęła już bierzmowanie oraz kandydatów do bierzmowania zapraszamy tym bardziej, ponieważ największe postępy duchowe osiąga się właśnie będąc we wspólnocie.  Spotkania będą odbywać się w piątki od godziny 18:00. Zaczynamy Mszą Świętą, a następnie młodzież pod opieką prowadzących i księdza – zajęcia w grupach. Spotkania prowadzą osoby już Wam znane- nasi animatorzy do bierzmowania. Zapraszamy na pierwsze spotkanie już w piątek- szczegóły są umieszczone na stronie naszej parafii i Facebooku. 
  9. W najbliższą niedzielę taca inwestycyjna, z góry składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary, jakie złożycie.
  10. W piątek 27 października Papież Franciszek ogłosił dzień modlitwy i postu w intencji pokoju w Ziemi Świętej.
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone