Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Previous slide
Next slide

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXX Niedziela Zwykła, 27.10.2019

 

  1. W piątek 01.11.19 Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. w tym dniu o 8.00 i 9.30. Od 1-8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy choćby myślnie za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.
  2. W sobotę 2 listopada Dzień Zaduszny. W tym dniu Msze Święte o 8.00, 10.00 i 18.00. Po Mszy Świętej o 18.00 procesja w kościele z modlitwą za zmarłych poleconych w jednorazowych wypominkach parafialnych. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za dusze w Czyśćcu cierpiące. W tym celu należy nawiedzić pobożnie kościół i odmówić tam Modlitwę Pańską i Wyznanie wiary, zachowując inne zwykłe warunki (spowiedź sakramentalną, Komunia Św. , modlitwa wg intencji Ojca Świętego oraz wykluczenie do przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
  3. W niedzielę 7 czerwca 2020 r. w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Już dziś rozpoczynamy duchowe przygotowanie do tego wydarzenia. Będą to m. in cykl konferencji: ”Myśląc z Wyszyńskim” oraz modlitw wiernych z poszczególnych dekanatów w archikatedrze warszawskiej , 28 każdego miesiąca począwszy od listopada 2019 do maja 2020.
  4. W środę o 19 – spotkanie grupy modlitewnej dorosłych.
  5. Od zeszłej Niedzieli rozpoczęliśmy przyjmowanie intencji wypominkowych jednorazowych lub rocznych. Za zmarłych polecanych w rocznych wypominkach odprawiana będzie co miesiąc Msza Św. w pierwsze środy miesiąca oraz modlitwa w każdą Niedzielę przed Mszą o 8.00 lub 9.30. Za zmarłych polecanych w jednorazowych wypominkach modlimy się 2 listopada podczas Mszy Św. o 18.00 i procesji wypominkowej po Mszy.
  6. Dziś po Mszy Świętej dla dzieci I Komunijnych o 16.00, na którą zapraszamy również inne dzieci i młodzież, odbędzie się w przebraniach pochód Wszystkich Świętych do SP w Ładach, a tam zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych. W programie wiele atrakcji dla dzieci.
  7. Dzisiejsza to niedziele inwestycyjna. Kolejne wydatki związane są z zakupem płytek podłogowych i ich ułożeniem oraz z  zakupem kilkunastu par drzwi i ich montażem w domu parafialnym. W kościele natomiast planujemy – po wyborze najlepszego projektu wnętrza naszego kościoła – wkrótce rozpocząć prace związane z architektonicznym scaleniem dwóch różnych części naszego świątyni. Konieczne jest też na tym etapie rozpoczęcie prac związanych z wentylacją kościoła. Bóg zapłać za ofiary, które złożycie.
  8. Do chorych pójdziemy z Sakramentami Świętymi w piątek 8 listopada. 
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

 

Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone