Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś obchodzimy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem Pakistan. Przerwać milczenie. Jesteśmy dziś zaproszeni do pomocy temu Kościołowi zarówno w wymiarze duchowym, jak i materialnym. Po Mszy Św. będzie można przed kościołem złożyć ofiarę na ten cel. Pomóc również można wysyłając sms-a, szczegóły na odpowiednich karteczkach na stoliku przy wyjściu z kościoła.
2. W środę 31.10.18 kolejne w naszej parafii WOW- warsztaty odnowy wiary. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian skorzystania z tej formy pogłębienia swojej wiary
3. Dziś Msza Św. dla rodziców i dzieci I – Komunijnych o godz. 16.00
4. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych czas nie smutku ale wielkiej radości. Dlatego też w naszej Parafii organizujemy 28.10.18 w niedzielę po Mszy Św. o godz. 16.00 pochód Wszystkich Świętych z naszego kościoła do Szkoły Podstawowej w Ładach, gdzie odbędzie się bal Wszystkich Świętych podczas którego wybierzemy najlepsze przebranie za Świętego w kategorii dzieci i dorosłych.
5. Dziś przyjmujemy po Mszach Świętych wypominki roczne i jednorazowe. Jednorazowe będą wyczytywane 02.11.18 podczas procesji w kościele po Mszy Świętej zbiorowej o 18.00 w intencji zmarłych oraz polecanych w wypominkach jednorazowych. Wypominki roczne będą odczytywane przed Mszą Świętą o 8.00 i 9.30 w niedziele oraz w intencji tych zmarłych będą sprawowane przez cały rok Msze Święte w pierwsze środy każdego miesiąca.
6. Nasza parafia dysponuje kilkoma biletami na uroczystą Mszę Świętą 11 listopada o godz. 9 w Świątyni Opatrzności Bożej oraz na Koncert tego samego dnia o godz. 17.
7. W dzisiejszym Gościu m. in. o odpustach jako sposobie pomocy tym, którzy zmarli, oraz dodatek z warunkami uzyskania odpustu i modlitwą za dusze cierpiące w czyśćcu, w Małym Gościu Niedzielnym dodatek w formie komiksu: „Skauci Niepodległej” w Idziemy – m. in. o tym skąd brała się miłość do Polski u Jana Matejki i w czym się wyrażała, w Niedzieli m. in. o tym czy twórczość literacka Jana Pawła II jest zbyt trudna.
8. W czwartek 1 listopda Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. o 8 i 9.30. W piątek 2 listopada Dzień Zaduszny, Msze św. o 10.00 i o 18.00, po której nastąpi procesja za zmarłych w kościele.
9. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. 2 listopada można uzyskać zupełny za zmarłych za nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Aby uzyskać odpust zupełny za zmarłych, należy też spełnić zwykłe warunki odpustu zupełnego. Są to: stan łaski uświęcającej (niekoniecznie zawsze spowiedź), przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach, które na każdy miesiąc wyznacza Ojciec Święty (nie trzeba ich znać, wystarczy wzbudzić taką intencję), wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego. Każdego dnia można zyskać jeden odpust zupełny i ofiarować za jedną osobę zmarłą cierpiącą w czyśćcu.
10. Pierwszy piątek listopada wypada w Dzień Zaduszny dlatego też spowiedź pierwszo-piątkową przesuniemy na wtorek 30 października od godz. 16.00. Msza Św. w tym dniu o 18.00. Tego dnia od rana odwiedziny chorych.
11. Proszę o odbiór brytfann na ciasta

Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone