Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Previous slide
Next slide

Ósma niedziela zwykła, dwudziesty siódmy luty 2022

 1. W naszej parafii kończy się wizyta duszpasterska zwana „kolędą”. Bardzo dziękuję Ali za świetne wypełnienie roli sekretarki kolędowej i precyzyjne układanie planu wizyt duszpasterskich. Dziękuję serdecznie wam Najmilsi za przyjęcie wizyty duszpasterskiej, za wasze zaangażowanie w życie parafii, za rozmowy, za wasze rady i sugestie. Wszystkich którzy mieli obawy przed przyjęciem wizyty kolędowej zapraszamy na Mszę Świętą 7 marca w poniedziałek o godzinie osiemnastej. Podczas tej Podczas tej Mszy Świętej wszyscy otrzymają specjalne błogosławieństwo kolędowe oraz  obrazki kolędowe.
 2. W tym tygodniu tylko w poniedziałek Msza Święta według zmienionego porządku, czyli o 8 rano. W pozostałe dni tygodnia wracamy do starego porządku Mszy Świętych.
 3. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze Święte w tym dniu o godzinie 8.00, 10.00 i o 18.00 z obrzędem posypania głów popiołem. W tym dniu osoby od osiemnastego do sześćdziesiątego roku życia obowiązuje post ścisły, to znaczy trzy posiłki bezmięsne, w tym tylko jeden do syta.
 4. Najbliższy piątek po Mszy o 18.00 pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w czasie, którego będziemy szczególnie modlili się za dzieci i młodzież wykorzystywaną seksualnie.
 5. W niedziele Wielkiego Postu po Mszy Świętej o 09:30 nabożeństwo Gorzkich Żali. Za odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, za udział w Gorzkich Żalach – raz w tygodniu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. Zachęcamy do liturgii stacyjnej Wielkiego Postu. Wykaz kościołów stacyjnych znajduje się na naszej stronie internetowej.
 7. Dziś zapraszamy po Mszy Świętej o godzinie 18.00 na modlitwę różańcową o pokój na Ukrainie.
 8. Dziś również wolontariusze Caritasu zbierają ofiary do Puszek na pomoc Ukrainie.
 9. Na stronie naszego parafialnego Caritasu można zgłosić miejsca gotowe do zamieszkania „od zaraz” przez uchodźców z Ukrainy poprzez wypełnienie i wysłanie formularza na adres Caritas Archidiecezji Warszawskiej.
 10. W najbliższą niedzielę taca na Seminarium Duchowne w Warszawie.
 11. W czwartek 3 marca piętnasta rocznica nominacji kard. Kazimierza Nycza na Pasterza Archidiecezji Warszawskiej, natomiast w piątek 4 marca dzień imienin Księdza Kardynała. Pamiętajmy w tych dniach o modlitwie za naszego Pasterza.
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone