Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu, 06.03.2022

  1. W naszej parafii kończy się wizyta duszpasterska zwana „kolędą”. Bardzo dziękuję Ali za świetne wypełnienie roli sekretarki kolędowej i precyzyjne układanie planu wizyt duszpasterskich. Dziękuję serdecznie wam Najmilsi za przyjęcie wizyty duszpasterskiej, za wasze zaangażowanie w życie parafii, za rozmowy, za wasze rady i sugestie. Wszystkich którzy mieli obawy przed przyjęciem wizyty kolędowej zapraszamy na Mszę Świętą jutro o godzinie 18.00. Podczas tej Podczas tej Mszy Świętej wszyscy otrzymają specjalne błogosławieństwo kolędowe oraz obrazki kolędowe.
  2. W najbliższą środę rozpoczynamy nasze wielkopostne rekolekcje parafialne. Od środy do piątku w godzinach od 8.00 do 13:40 nauki rekolekcyjne w naszym kościele będą miały dzieci z obu Szkół z Ład i Zamienia. Dla dorosłych Msze Święte od środy do piątku o godzinie 16.00 i 18.00. Na 18.00 zapraszamy również młodzież. W sobotę 12 marca dzień pokutny. Nabożeństwo pokutne i spowiedź tego dnia o godzinie 8.00, 10.00 i 18.00. Podczas spowiedzi będzie wystawiony Najświętszy Sakrament, by lepiej przygotować się na spotkanie z Miłosiernym Bogiem. W niedzielę Msze Święte rekolekcyjne według porządku niedzielnego: o 8.00, 9.30, 11.30 i o 18.00. O 15.00 natomiast Msza Święta rekolekcyjna dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Po niej spotkania w grupach kandydatów. W czasie rekolekcji nabożeństwa wielkopostne bez zmian: nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek po Mszy o 18.00, zaś nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy o 09:30.
  3. Ogłoszenie Gminy Raszyn: Drodzy Mieszkańcy, w ramach pomocy uchodźcom z Ukrainy, przebywającym na terenie naszej gminy, Centrum Sportu Raszyn przy ul. Sportowej 30 prowadzi zbiórkę darów. Produkty można przynosić codziennie w godzinach 8-21.Obecnie najbardziej potrzebujemy: środków higieny i czystości dla kobiet oraz dzieci; pampersów i mokrych chusteczek dla najmłodszych; podstawowych środków medycznych (witamin, leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, na kaszel i przeziębienie dla dorosłych oraz dzieci); żywności suchej, konserw, gotowych dań w słoikach; wody; soczków w kartonach dla dzieci. Wolontariusze na bieżąco przekazują potrzebującym niezbędną pomoc. Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy.
  4. Zachęcamy do liturgii stacyjnej Wielkiego Postu. Wykaz kościołów stacyjnych znajduje się na naszej stronie internetowej.
  5. Na stronie naszego parafialnego Caritasu można zgłosić miejsca gotowe do zamieszkania „od zaraz” przez uchodźców z Ukrainy poprzez wypełnienie i wysłanie formularza na adres Caritas Archidiecezji Warszawskiej.
  6. W zakrystii również można zgłosić miejsca gotowe do zamieszkania przez uchodźców z Ukrainy podając ilość osób oraz czas zamieszkania.
  7. W najbliższą niedzielę obchodzimy rocznicę wyboru papieża Franciszka na Papieża. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za naszego Pasterza.

 

Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone