Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Previous slide
Next slide

Pierwszą niedzielę wielkiego postu, 26.02.2023

  1. Zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej we wszystkie piątki wielkiego postu po Mszy Świętej o 18.00, Nabożeństwa Gorzkich Żali w Niedziele po Mszy Świętej o godzinie 9:30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. W pierwszy piątek miesiąca to chorych pójdziemy od rana, spowiedź od godziny 17.00, Msza Święta do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy.
  3. Zachęcamy do udziału w liturgii stacyjnej Wielkiego Postu. Wykaz kościołów na poszczególne dni podany jest na naszej stronie internetowej.
  4. W tym tygodniu we wtorek jest jeszcze wolna intencja mszalna.
  5. Kto chciałby jeszcze przyjąć wizytę duszpasterską, może to uczynić albo w zakrystii, lub też dzwoniąc pod numer podany na naszej stronie internetowej.
  6. Od 1 do 6 sierpnia 2023 roku odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Portugalii, w Lizbonie. Chcemy utworzyć grupę przy naszej parafii, dlatego też zapraszamy chętną młodzież w wieku od 14 do 35 roku życia do zapisania się w zakrystii.
  7. 3 marca obchodzimy szesnastą rocznicę nominacji kard. Kazimierza Nycza na pasterza Archidiecezji Warszawskiej oraz dzień imienin 4 marca. Pamiętajmy o modlitwie za księdza kardynała w tym czasie.
  8. Przypominamy o możliwości złożenia jałmużny wielkopostnej dla najuboższych z naszej parafii. Dary można składać do kosza znajdującego się przy głównym wejściu do kościoła oraz przy figurze Matki Boskiej.
  9. Informujemy również o możliwości wsparcia Parafialnego Zespołu Caritas poprzez przekazanie 1,5% dochodu na ten cel. Szczegółowe informacje można uzyskać na tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej
  10. W związku z rocznicą wybuchu wojny w Ukrainie i odpowiadając na apel Przewodniczącego KEP, abp. Stanisława Gądeckiego, arcybiskup warszawski Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz podjął decyzję, aby w niedzielę 26 lutego br., po każdej Mszy Świętej, zorganizować zbiórkę środków finansowych do puszek dla poszkodowanych w wyniku wojny.
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone