Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Trzecia niedziela Wielkiego Postu 20 marzec 2022

  1. Na stronie naszego parafialnego Caritasu można zgłosić miejsca gotowe do zamieszkania „od zaraz” przez uchodźców z Ukrainy poprzez wypełnienie i wysłanie formularza na adres Caritas Archidiecezji Warszawskiej.
  2. W zakrystii również można zgłosić miejsca gotowe do zamieszkania przez uchodźców z Ukrainy podając ilość osób oraz czas zamieszkania.
  3. Parafialny Zespół Caritas składa podziękowania wszystkim ofiarodawcom, którzy do tej pory składali ofiary na rzecz uchodźców z Ukrainy. Zebrane środki zostały przeznaczone na pomoc dla piętnastu rodzin. Jest to 46 osób, w tym 29 dzieci, którym udzielamy pomocy. Z zebranych środków zakupiliśmy, kołdry, pościel, lekarstwa, węgiel do ogrzewania, przybory codziennego użytku oraz udzieliliśmy pomocy finansowej. Cały czas udzielamy pomocy rzeczowej w postaci ubrań, pieluch, środków higienicznych, zabawek, wózków i fotelików. W następną Niedzielę planujemy kolejną zbiórkę do puszek Caritas. Zapraszamy również na dzisiejsze zebranie o godz. 20:00 w Domu Parafialnym.
  4. W piątek uroczystość Zwiastowania pańskiego. Msza święta o 18.00.
  5. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zwraca się z apelem do wszystkich księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby 25 marca we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Dlatego też w piątek o 17.00 w naszym kościele zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament i wspólną modlitwę rozpoczniemy od aktu poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu NMP.
  6. W naszej parafii gości pani Beata Grzyb, która wiele lat posługiwała w San Giovani Rotondo – miejscu, które jest ściśle związane z postacią św. Ojca Pio. Szczególne nabożeństwo do Ojca Pio zrodziło się w niej podczas trudnej próby, kiedy wraz z mężem modliła się o dar potomstwa. Święty stygmatyk wspomógł ją swoim wstawiennictwem u Boga i została matką dwojga dzieci, Franciszka i Klary. Obecny rok, dla czcicieli Ojca Pio jest rokiem szczególnie uroczystym, przypada bowiem 20 rocznica od kanonizacji Ojca Pio. Pani Beata dziś z nami chciałabyś się podzielić świadectwem swojego życia, jak również jest gotowa zawieźć do San Giovani Rotondo nasze osobiste intencje, które zechcemy jej przekazać.
  7. Dziś na zakończenie Mszy Świętych odśpiewamy suplikacje w intencji pokoju na Ukrainie.
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone