Previous slide
Next slide

Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Trzecia niedziela zwykła, 22.01.2023

 1. W tym tygodniu we wtorek, środę i czwartek są jeszcze wolne intencje mszalne.
 2. Początek wizyt kolędowych od poniedziałku do piątku od 16.00, w soboty od 9.00. W tym tygodniu:

 

Falenty Nowe:

 • poniedziałek (23 stycznia): ul. Panoramy, ul. Osińskich, ul. Droga Hrabska 31 oraz pozostałe domy wzdłuż bocznej drogi, ul. Droga Hrabska 33 oraz pozostałe domy wzdłuż bocznej drogi
 • środa (25 stycznia): ul. Widokowa, ul. Modrzewiowa
 • czwartek (26 stycznia): Hrabski Park (ul. Droga Hrabska 6), Sadyba Hrabska (ul. Droga Hrabska 8), Mazovia Dom (ul. Droga Hrabska 16)

Dawidy:

 • piątek (27 stycznia): ul. Echa Leśne 1 i 3
 • sobota (28 stycznia): ul. Echa Leśne 2

 1. Ze względu na wizytę kolędowa Msze Święte w tygodniu od poniedziałku do piątku o 8 rano. W sobotę jak wcześniej o 18.00. Kancelaria parafialna czynna po Mszach świętych porannych w dni powszednie oprócz wtorku.
 2. W czwartek o 19.00 spotkanie grupy Galilejskiej, w piątek – scholii rodzinnej o 19.00. Serdecznie zapraszamy.
 3. Od 1 do 6 sierpnia 2023 roku odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Portugalii, w Lizbonie. Chcemy utworzyć grupę przy naszej parafii, dlatego też zapraszamy chętną młodzież w wieku od 14 do 35 roku życia do zapisania się w zakrystii.
 4. Jutro mija dziesiąta rocznica śmierci Kardynała Józefa Glempa, Arcybiskupa Metropolity Gnieźnieńskiego i Warszawskiego, Prymasa Polski, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Tego dnia w archikatedrze warszawskiej o godz. 19.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta koncelebrowana w intencji zmarłego Kardynała Józefa. Do udziału we Mszy Świętej i wspólnej modlitwy zaproszeni są wszyscy Diecezjanie.
 5. Za tydzień niedziela inwestycyjna, góry składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary jakie złożycie.
 6. W dniu 17 listopada 2023 reprezentacja naszej Parafii w osobach ks. Proboszcza oraz 3 osób z Rady Parafialnej: Katarzyny Klimaszewskiej, Sławomira Ciechomskiego, Katarzyny Wojtaś, uczestniczyła w wizytacji kolędowej w Dekanacie Raszyńskim, której przewodniczył Biskup Piotr Jarecki. Spotkanie dotyczyło rozwoju naszych parafii w dekanacie. W imieniu naszej delegacji sprawozdanie przedstawiła Katarzyna Klimaszewska.
 7. Dziś po każdej Mszy Świętej prowadzona jest zbiórka do puszek Caritas na leczenie mieszkanki Raszyna, 34 letniej Moniki, mamy 2,5 letniej Neli, która walczy z chorobą nowotworową. Ponieważ doszło do przerzutów do mózgu i płuc, Monika wymaga specjalistycznego, płatnego leczenia, które kosztuje 40 000 euro. Prosimy Was o wsparcie. Czas nagli. Zależy nam na jak najszybszym uzbieraniu niezbędnej kwoty.

 

Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone