Previous slide
Next slide

Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 20.11.2022

 1. W najbliższą niedzielę 27 listopada rozpoczynamy adwent. Msze Święte Roratnie od poniedziałku do soboty o godzinie 06:30. Po Mszy Świętej Roratniej zapraszamy serdecznie dzieci na śniadanie. Poszukujemy również osoby chętne do pomocy w przygotowaniu śniadań dla dzieci.
 2. Od drugiej niedzieli adwentu, 4 grudnia do środy 7 grudnia odbędą się w naszej parafii rekolekcje parafialne. Rekolekcje poprowadzi ks. Michał Jarmuszewski. Szczegółowy plan podamy na naszej stronie internetowej oraz w następną niedzielę.
 3. W tym tygodniu oprócz poniedziałku są jeszcze wolne intencje mszalne.
 4. Dziś Msza Święta o godz. 16.00 dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej oraz dla ich rodziców.
 5. Spotkanie ministrantów również w sobotę o godzinie 14.00. Serdecznie zapraszamy.
 6. Dziś po Mszach świętych o 09:30 11:30 serdecznie zapraszamy do naszej nowo otwartej kawiarenki w domu parafialnym. Utrzymanie kawiarenki z dobrowolnych ofiar.
 7. Przyjmujemy już intencje mszalne na nowy rok.
 8. W tym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu w Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933. Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W kontekście trwającej agresji rosyjskiej na Ukrainę, Kościół w Polsce pragnie – na różne sposoby – solidaryzować się z narodem ukraińskim. Dlatego też w piątek 25 listopada w kościele św. Barbary w Warszawie o godz. 19:30 – przy współudziale Ambasady Ukrainy w Polsce oraz Wspólnoty Sant’Egidio, odbędzie się ekumeniczna modlitwa pamięci. Chcemy modlić się o sprawiedliwy pokój w Ukrainie oraz uczcić pamięć ofiar wojny
 9. W najbliższą niedzielę taca inwestycyjna, serdeczne Bóg zapłać za ofiary jaki złożycie.
 10. W najbliższy czwartek o 20.00 zapraszamy wszystkich potrzebujących na dyżur Caritas, na którym można otrzymać pomoc żywnościową, zaopatrzenie w środki higieniczne a także inne formy pomocy – w tym opiekę psychologiczną. Po dyżurze o godzinie 20.30 odbędzie się spotkanie dla osób, które potrzebują rozmowy i wsparcia w trudnych chwilach swojego życia. Od najbliższej Niedzieli Parafialny Zespół Caritas będzie prowadził po każdej Mszy Świętej, sprzedaż świec, z których dochód zostanie przeznaczony na wsparcie i dalszą pomoc dla potrzebujących rodzin z naszej parafii.
 11. W czwartek o 19.00 spotkanie grupy Galilejskiej. Serdecznie zapraszamy.

 

Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone