Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Previous slide
Next slide

XXI niedziela zwykła, 21 sierpnia 2022

  1. W tym tygodniu we wtorek i czwartek są jeszcze wolne intencje mszalne. Zachęcamy do ich zamawiania, albowiem Msza Święta jest najskuteczniejszą formą modlitwy.
  2. 26 sierpnia w piątek Uroczystości Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej, Msze Święte o 8.00 i o 18.00. W tym dniu nie obowiązuje post.
  3. Organizujemy parafialną pielgrzymkę szlakiem kościołów romańskich od 7 do 9 października (piątek – niedziela). Odwiedzimy między innymi Gniezno oraz Płock. W Gnieźnie między innymi przeżyjemy podróż do czasów Mieszka I, oraz początków Kościoła w Polsce, a także dynastii Piastów. W Strzelnie zobaczymy Rotundę świętego Prokopa, która jest jedną z najstarszych w Polsce romańskich Świątyń. W Płocku natomiast będziemy w miejscu, w którym siostra Faustyna Kowalska otrzymała od Jezusa polecenie namalowania obrazu z napisem: Jezu ufam Tobie. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce, która z pewnością również przyczyni się do pogłębienia naszej wiary. Szczegółowy plan pielgrzymki podany jest na naszej stronie internetowej.
  4. W najbliższą niedzielę „taca inwestycyjna”. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary, które złożycie.
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone