Previous slide
Next slide

Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V  Niedziela Wielkanocy, 19.05.2019

 

  1. Zapraszamy młodzież z naszej parafii na wspólny wyjazd do Lednicy z młodzieżą z Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego. Wyjazd: 1 czerwca (sobota), godz. 4:15 rano z parkingu przed kościołem. Powrót: w godzinach nocnych z soboty na niedzielę. Koszt: 60zł (transport autokarem, ubezpieczenie, bilet wstępu, pakiet pielgrzyma, pamiątki lednickie). Informacje i zapisy: ks. Proboszcz – kontakt osobisty w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy Świętej lub w tygodniu po Mszy Świętej. Ilość miejsc ograniczona!
  2. 15 maja odbyło się spotkanie z sołtysami z naszej parafii, jednym z owoców naszego spotkania było podjęcie decyzji o rozdzieleniu dożynek gminnych i parafialnych. Dożynki parafialne odbyłyby się tydzień po gminnych – 01.09.19 podczas Mszy Świętej o 11.30. Po Mszy Świętej planujemy festyn patriotyczno-ludowy. Zapraszam wszystkich do współudziału w festynie poprzez zgłaszanie swoich pomysłów.
  3. W poniedziałek spotkanie grupy męskiej o 19.00.
  4. W środę spotkanie modlitewne dorosłych o 19.00.
  5. W czwartek spotkanie dla ministrantów o 18.30
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w „Gościu Niedzielnym”: jakimi kryteriami się kierować, wybierając posłów do Parlamentu Europejskiego, w „Małym Gościu Niedzielnym”: dlaczego w pierwszy piątek mamy czcić Serce Pana Jezusa, a w pierwszą sobotę Serce Matki Bożej, w „Niedzieli” – o fali profanacji w Polsce; w „Idziemy” o sytuacji Kościoła w Chinach mówi o. Krzysztof Popławski.
  7. Zapraszamy wszystkich mężczyzn, którzy chcieliby aktywnie spędzić czas, do nowej grupy sportowej. Wiek oraz umiejętności nie grają roli. Głównym propagowanym sportem będzie piłka nożna. Szczegółowe informacje oraz zapisy w zakrystii u Rafała – ceremoniarza.
  8. Filia klubu honorowych dawców krwi PCK „strażak” przy OSP Falenty zaprasza wszystkich chętnych  do   oddania   krwi   na   terenie  parkingu przy kościele  św. Szczepana w Raszynie   ambulans pobierania krwi będzie dnia   05.2019r. (niedziela) w godzinach od 9 – 13,30 potrzebny dowód osobisty i dobry stan zdrowia.
  9. 18 maja zakończyliśmy wizyty duszpasterskie w naszej parafii. Dziękuję za życzliwość, otwartość i ofiarność.
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone