Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Czwarta  Niedziela Wielkanocy, 12.05.2019

 

 1. Dziś w naszej Parafii grupa ubiegłorocznych dzieci   I – Komunijnych przeżywa swoją rocznicę podczas Mszy Świętej o 11.30.
 2. Dziś o 14.30 drugie spotkanie dla młodzieży w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie zakończy się Mszą Świętą o 16.00
 3. Zapraszamy młodzież z naszej parafii na wspólny wyjazd do Lednicy z młodzieżą z Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego. Wyjazd: 1 czerwca (sobota), godz. 4:15 rano z parkingu przed kościołem. Powrót: w godzinach nocnych z soboty na niedzielę. Koszt: 60zł (transport autokarem, ubezpieczenie, bilet wstępu, pakiet pielgrzyma, pamiątki lednickie). Informacje i zapisy: ks. Jarosław Szulc – kontakt osobisty w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy Świętej lub w tygodniu po Mszy Świętej. Ilość miejsc ograniczona!
 4. Zapraszamy na pierwsze po przerwie Nabożeństwo Fatimskie po Mszy Świętej o 18.00 w poniedziałek 13 maja.
 5. W poniedziałek spotkanie grupy męskiej o 19.00.
 6. W środę spotkanie modlitewne dorosłych o 19.00.
 7. W czwartek spotkanie dla ministrantów o 18.30
 8. We wtorek Święto Św. Macieja Apostoła, w czwartek 16 maja Uroczystość Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Główne obchody będą miały miejsce w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie, ul. Rakowiecka 61. Uroczysta Msza Św. Zostanie odprawiona w Sanktuarium tego dnia o 18 pod przewodnictwem Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza.
 9. W maju Msze Św. wg porządku sprzed wizyt duszpasterskich: pon., śr. , piąt. i sob. o 18.00, we wt., czw.  o 8.00.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w „Gościu Niedzielnym” o tajemnicach fatimskich, czy wszystkie zawarte w nich zapowiedzi się spełniły?, w „Niedzieli” – w tygodniu modlitw o powołania – o św. Matce Teresie z Kalkuty opowiada bliski kuzyn świętej; w „Idziemy” o polskiej zakonnicy , która mając w kieszeni 3 zł, pojechała do Wilna budować hospicjum dla terminalnie chorych.
 11. „Kapłaństwo? Małżeństwo? Życie zakonne? Jeśli zadajesz sobie podobne pytania, bądź zastanawiasz się nad wyborem swojej drogi życiowej, to jest to ogłoszenie dla Ciebie! Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie organizuje weekendowe rekolekcje dla rozeznających powołanie, które odbędą się w dniach 17 – 19 maja br. To dobry czas, by w ciszy i spokoju rozeznać wolę Bożą na swoje życie. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie warszawskiego Seminarium – serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 12. Zapraszamy wszystkich mężczyzn, którzy chcieliby aktywnie spędzić czas, do nowej grupy sportowej. Wiek oraz umiejętności nie grają roli. Głównym propagowanym sportem będzie piłka nożna. Szczegółowe informacje oraz zapisy w zakrystii u Rafała – ceremoniarza.
 13. Od 14 maja ostatnie trzy dni wizyt duszpasterskich. Osoby, którym nie udało się przyjąć wizyty duszpasterskiej w wyznaczonym czasie mogą to uczynić w dodatkowym terminie indywidualnie uzgodnionym z ks. Proboszczem.

Plan Wizyty Duszpasterskiej

14.05.2019 wt Zamienie
Imbirowa
Anyżkowa

16.05.2019 czw Zamienie
Karmelowa
Szafranowa

18.05.2019 so Zamienie
Bakaliowa
Kawowa

Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone