OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXIV NIEDZIELA 25.11.2018 Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

 

 

 

 1. Jednym z owoców WOW prowadzonych przy naszej parafii jest powstanie nowej wspólnoty, która będzie się spotykać w środy o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych w najbliższą środę na pierwsze spotkanie.
 2. Zamierzamy utworzyć przy naszej Parafii grupę męską do zadań specjalnych. Oprócz udziału w duchowej formacji członkowie tej wspólnoty uczestniczyliby w różnych działaniach na rzecz naszej Parafii. Chętnych mężczyzn zapraszamy do ks. proboszcza.
 3. Powstaje nowa strona internetowa naszej Parafii połączona z facebookiem. Wszystkich chętnych zapraszamy do jej współtworzenia. Poszukujemy również chętną osobę do robienia zdjęć podczas różnych wydarzeń.
 4. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” prof. Ryszard Legutko analizuje przyczyny rosnącej dyskryminacji chrześcijan w zachodniej cywilizacji, w „Niedzieli” o chrześcijańskiej myśli ekonomicznej w kontekście państwa opiekuńczego, w „Idziemy” x prof. Chrostowski tłumaczy, jak rozumieć najbardziej tajemniczą księgę Nowego Testamentu: Apokalipsę ?
 5. W listopadzie są jeszcze wolne intencje mszalne w dni powszednie.
 6. Jeżeli pragniesz doświadczyć spotkania z Jezusem i otrzymać Nowe Życie – życie w doświadczeniu bliskości samego Boga, zapraszamy na WEEKENDOWE REKOLEKCJE ADWENTOWE – Kurs Nowe Zycie. Kurs oparty jest na wielu praktycznych przykładach i świadectwach osób świeckich, które prowadzą uczestników do decyzji wiary i pozwalają odkryć obecność Jezusa blisko nas. W czasie tych 2 dni będziesz mógł nawiązać lub odnowić swoją osobistą więź z Jezusem w mocy Ducha Świętego. Termin: 30 listopada – 02 grudnia 2018 (od p.t godz. 19:00 do niedz. godz. 13:00). Miejsce spotkań: SP w Ładach. Zapisy w zakrystii. Koszt 50 zł na pokrycie materiałów i posiłków.
 7. W piątek Święto  św. Andrzeja Apostoła.
 8. Zbliża się czas Adwentu. Chcemy wprowadzić codzienną Mszę Św. Roratnią z rana o 6.30. Szukamy osób, które przygotowywałyby śniadania dla dzieci po Mszy Świętej Roratniej. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
 9. Oprócz kursu „Nowe Życie” na progu Adwentu zapraszamy na tradycyjne rekolekcje adwentowe od pierwszej Niedzieli Adwentu 2 grudnia do wtorku 4 grudnia. Msze Święte rekolekcyjne  w poniedziałek i wtorek o 8.00 i 18.00, nauka  dla dzieci o 17.00.  Spowiedź we wtorek od godz. 7.30, a popołudniu od 16.30.
 10. Dzięki cechowi Raszyńskiemu możemy już cieszyć się pięknymi, dębowymi drzwiami w kościele, jak i na plebanii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” ofiarodawcom.
 11. Od najbliższej I Niedzieli Adwentu można przynosić dary dla potrzebujących do paczek świątecznych. Również od tej Niedzieli młodzież z Caritas będzie sprzedawać świece wigilijnego dzieła pomocy dzieciom. Cena świecy jak rok temu 20 zł.

 

© 2021 by Parafia Św. Mateusza Ew. – Wykonanie i utrzymanie strony firma MAJ-KOM – serwisy internetowe