Previous slide
Next slide

Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I NIEDZIELA ADWENTU 02.12.2018

 1. Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Msze Święte rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek o 8.00 i 18.00, nauka  dla dzieci o 17.00.  Spowiedź we wtorek od godz. 7.30, a popołudniu od 16.30.
 2. Jednym z owoców WOW prowadzonych przy naszej parafii jest powstanie nowej wspólnoty, która się spotyka w środy o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych w najbliższą środę na kolejne spotkanie.
 3. Zamierzamy utworzyć przy naszej Parafii grupę męską do zadań specjalnych. Oprócz udziału w duchowej formacji członkowie tej wspólnoty uczestniczyliby w różnych działaniach na rzecz naszej Parafii. Chętnych mężczyzn zapraszamy do ks. proboszcza.
 4. Członków Kół Żywego Różańca zapraszamy w środę o 17.00
 5. W czwartek o 18.00 spotkanie dla ministrantów.
 6. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” o przeżyciu Adwentu w mocy Ducha Świętego, w „Idziemy” x prof. Skrzypczak tłumaczy, jak czekanie wyostrz zmysły.
 7. W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, w piątek Wspomnienie Św. Ambrożego, Biskupa I Doktora Kościoła, w sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny., Msze Święta w tym dniu o 6.30 i o 18.00.
 8. Zbliża się czas Adwentu. Codzienna  Msza Św. Roratnia z rana o 6.30 od środy. Szukamy osób, które przygotowywałyby śniadania dla dzieci po Mszy Świętej. W czasie adwentu nie będzie porannych Mszy Św. o 8.00, chyba, że była zamówiona intencja mszalna.
 9. Caritas rozpoczyna sprzedaż Świec Wigilijnego Dzieła Pomocy       Cena Świecy 20zł.
 10. Można przynosić dary do paczek świątecznych dla osób potrzebujących.
 11. W czasie Adwentu  do puszki św. Antoniego można wrzucać ofiary pieniężne na wsparcie dzieł misyjnych Ojca Piotra Benzy. Chcemy przekazać je Ojcu jako nasze podziękowanie za jego serdeczność dla nas.
 12. Taca inwestycyjna wyniosła 8149 zł, Bóg zapłać za złożone ofiary.
 13. Centrum Kultury Raszyn zaprasza 7 grudnia (piątek) o godz. 18 na wernisaż wystawy mebli użytkowych pt. „Żywiołowe Maciejowe”.
  Po wernisażu zapraszamy na prelekcję Piotra Maciejuka   „Moja Syberia”. Wstęp wolny!
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone