Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Previous slide
Next slide

Dwudziesta druga Niedziela zwykła, 28.08. 2022

  1. W tym tygodniu w poniedziałek i piątek są jeszcze wolne intencje mszalne. Zachęcamy do ich zamawiania, albowiem Msza Święta jest najskuteczniejszą formą modlitwy.
  2. 2 września w piątek o godzinie 18.00 Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców oraz dyrekcje i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Ładach i Zamieniu. Spowiedź święta od godziny 16.00.
  3. W najbliższą niedzielę Mszą Świętą o 11:30 rozpoczniemy nasze parafialne dożynki. Po Mszy Świętej zapraszamy wszystkich na festyn dożynkowy w Podolszynie starym. Szczegółowy plan festynu podany jest na naszej stronie internetowej.
  4. Składamy serdeczne podziękowania dwóm sponsorom z Dawid Bankowych, którzy zakupili piękny gong stosowany w liturgii Mszy Świętej.
  5. Organizujemy parafialną pielgrzymkę szlakiem kościołów romańskich od 7 do 9 października (piątek – niedziela). Odwiedzimy między innymi Gniezno oraz Płock. W Gnieźnie przeżyjemy podróż do czasów Mieszka I, oraz początków Kościoła w Polsce, a także dynastii Piastów. W Strzelnie zobaczymy Rotundę świętego Prokopa, która jest jedną z najstarszych w Polsce romańskich Świątyń. W Płocku natomiast będziemy w miejscu, w którym siostra Faustyna Kowalska otrzymała od Jezusa polecenie namalowania obrazu z napisem: Jezu ufam Tobie. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce, która z pewnością również przyczyni się do pogłębienia naszej wiary. Szczegółowy plan pielgrzymki podany jest na naszej stronie internetowej.
  6. Dziś „taca inwestycyjna”. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary, które złożyliście.

 

Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone