Previous slide
Next slide

Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Dwudziesta trzecia niedziela zwykła, 04.09.2022

  1. W tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek są jeszcze wolne intencje mszalne. Zachęcamy do ich zamawiania, albowiem Msza Święta jest najskuteczniejszą formą modlitwy.
  2. 8 września w czwartek Święto Narodzenia NMP. Msza Święta o 8.00 rano.
  3. Dziś Mszą Świętą o 11:30 rozpoczniemy nasze parafialne dożynki. Po Mszy Świętej zapraszamy wszystkich na festyn dożynkowy w Podolszynie Starym. Szczegółowy plan festynu podany jest na naszej stronie internetowej.
  4. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim sołectwom z naszej parafii wraz z sołtysami, szczególnie zaś dziękuję mieszkańcom Podolszyna Starego na czele z sołtys Małgorzatą, za piękne przygotowanie festynu dożynkowego również bardzo dziękuję naszej rodzinnej scholii za piękne śpiewy, panu organiście, ministrantom, nadzwyczajnym szafarzom.
  5. Przybory szkolne poświęcimy w niedzielę 11 września, a nie dzisiaj, jak mylnie to podaliśmy w czasie Mszy Świętej na rozpoczęcie roku szkolnego. Przepraszamy za niedogodności.
  6. Składamy serdeczne podziękowania grupie kwiatowej: Basi, Marianowi, Marioli, Marysi, Ali, którzy podczas nieobecności Agnieszki i Michała pięknie układali kwiaty w naszym kościele.
  7. W czwartek o 19.00 pierwsze po wakacjach spotkanie grupy Galilejskiej. Serdecznie zapraszamy.
  8. Organizujemy parafialną pielgrzymkę szlakiem kościołów romańskich od 7 do 9 października (piątek – niedziela). Odwiedzimy między innymi Gniezno oraz Płock. W Gnieźnie przeżyjemy podróż do czasów Mieszka I, oraz początków Kościoła w Polsce, a także dynastii Piastów. W Strzelnie zobaczymy Rotundę świętego Prokopa, która jest jedną z najstarszych w Polsce romańskich Świątyń. W Płocku natomiast będziemy w miejscu, w którym siostra Faustyna Kowalska otrzymała od Jezusa polecenie namalowania obrazu z napisem: Jezu ufam Tobie. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce, która z pewnością również przyczyni się do pogłębienia naszej wiary. Szczegółowy plan pielgrzymki podany jest na naszej stronie internetowej.
  9. Sołectwo Zamienie zaprasza wszystkich Parafian i ich rodziny na Piknik Sołecki organizowany w Sobotę 10 września przy szkole podstawowej w Zamieniu. W programie między innymi detektywistyczna gra terenowa „Uratuj pszczoły”, atrakcje dla dzieci i młodzieży, stoiska z rękodziełem, grill, słodki poczęstunek oraz zabawa muzyczna do wieczora. Start imprezy od godziny 16:00.
  10. Rozpoczynamy egzaminy dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, które odbędą się w poniedziałek i środę, 12 i 14 września od godziny osiemnastej.
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone