Previous slide
Next slide

Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

11 września, XXIV niedziela zwykła

  1. W tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek są jeszcze wolne intencje mszalne. Zachęcamy do ich zamawiania, albowiem Msza Święta jest najskuteczniejszą formą modlitwy.
  2. W poniedziałek 12 września pierwsza rocznica beatyfikacji kard. Wyszyńskiego i m. Czackiej. Podczas Mszy Świętej będziemy dziękowali Bogu za dar ich beatyfikacji prosili o rychłą kanonizację.
  3. 13 września we wtorek oddajemy cześć Matce Bożej Fatimskiej. Msza Święta w tym dniu o 18.00. Nie będzie Mszy Świętej o 8 rano.
  4. 14 września w środę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 18.00. Jest to również dzień modlitwy za Ukrainę, którą będziemy dobremu Bogu polecali czasie Mszy Świętej.
  5. W czwartek o 19.00 spotkanie grupy Galilejskiej. Serdecznie zapraszamy.
  6.  W czwartek nasz Caritas będzie wydawał pomoc materialną dla potrzebujących o godz. 19:00.
  7. W sobotę, 17 września br., obchodzić będziemy liturgiczne wspomnienie i jednocześnie 200. rocznicę urodzin św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego. Tego dnia, w archikatedrze warszawskiej św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście, o godz. 19.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich wiernych naszej archidiecezji.
  8. Organizujemy parafialną pielgrzymkę szlakiem kościołów romańskich od 7 do 9 października (piątek – niedziela). Odwiedzimy między innymi Gniezno oraz Płock. W Gnieźnie przeżyjemy podróż do czasów Mieszka I, oraz początków Kościoła w Polsce, a także dynastii Piastów. W Strzelnie zobaczymy Rotundę świętego Prokopa, która jest jedną z najstarszych w Polsce romańskich Świątyń. W Płocku natomiast będziemy w miejscu, w którym siostra Faustyna Kowalska otrzymała od Jezusa polecenie namalowania obrazu z napisem: Jezu ufam Tobie. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce, która z pewnością również przyczyni się do pogłębienia naszej wiary. Szczegółowy plan pielgrzymki podany jest na naszej stronie internetowej.
  9. Rozpoczynamy egzaminy dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, które odbędą się w poniedziałek i środę, 12 i 14 września od godziny osiemnastej.
  10. Zbliża się nasz odpust parafialny św. Mateusza, który rozpoczniemy Mszą Świętą uwielbieniową 24 września o godzinie 18.00. W niedzielę 25 września główna Msza Święta odpustowa o 11:30, którą odprawi ksiądz Piotr Markisz. Podczas tej Mszy Świętej będziemy również dziękowali wszystkim naszym sponsorom, którzy wspomagali nasz kościół od początku jego budowy. Po Mszy Świętej rozpoczniemy na terenie naszego kościoła festyn ku czci świętego Mateusza z różnymi atrakcjami również dla dzieci. O 16.00 natomiast rozpocznie się rajd rowerowy świętego Mateusza drogami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach odpustowych.
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone