Previous slide
Next slide

Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Dwudziesta piąta niedziela zwykła, 18.09.2022

  1. Za tydzień w niedzielę 25 września nasz odpust parafialny św. Mateusza, który rozpoczniemy Mszą Świętą uwielbieniową 24 września o godzinie 18.00. W niedzielę 25 września główna Msza Święta odpustowa o 11:30, którą odprawi ksiądz Piotr Markisz. Podczas tej Mszy Świętej będziemy również dziękowali wszystkim naszym sponsorom, którzy wspomagali nasz kościół od początku jego budowy. Od 14.00 rozpoczniemy na terenie naszego kościoła festyn ku czci świętego Mateusza z różnymi atrakcjami dla dzieci (m. in. dmuchańce, siłownia dla dzieci, wata cukrowa, loteria fantowa), oraz dla dorosłych. Będzie można skosztować różnych smacznych potraw między innymi bigosu, żurku, ciast, chleba ze smalcem oraz ogórka. Chętni, którzy chcieliby pomóc, mogą przynosić ciasta od rana w niedzielę do zakrystii. O 15.00 natomiast rozpocznie się rajd rowerowy świętego Mateusza drogami naszej parafii. Prosimy o zabranie ze sobą kamizelek odblaskowych. W rajdzie oczywiście mogą brać udział dzieci, ale pod opieką rodziców. Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach odpustowych. Każdy uczestnik rajdu otrzyma specjalny medal na zakończenie.
  2. Nasz odpust parafialny zakończymy w sobotę 1 października uroczystą Mszą Świętą o godzinie 18.00, podczas której ks. Bp Michał Janocha udzieli sakramentu bierzmowania 20 kandydatom z naszej parafii.
  3. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek są jeszcze wolne intencje mszalne. Zachęcamy do ich zamawiania, albowiem Msza Święta jest najskuteczniejszą formą modlitwy.
  4. W czwartek o 19.00 spotkanie grupy Galilejskiej. Serdecznie zapraszamy.
  5. Organizujemy parafialną pielgrzymkę szlakiem kościołów romańskich od 7 do 9 października (piątek – niedziela). Odwiedzimy między innymi Gniezno oraz Płock. W Gnieźnie przeżyjemy podróż do czasów Mieszka I, oraz początków Kościoła w Polsce, a także dynastii Piastów. W Strzelnie zobaczymy Rotundę świętego Prokopa, która jest jedną z najstarszych w Polsce romańskich Świątyń. W Płocku natomiast będziemy w miejscu, w którym siostra Faustyna Kowalska otrzymała od Jezusa polecenie namalowania obrazu z napisem: Jezu ufam Tobie. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce, która z pewnością również przyczyni się do pogłębienia naszej wiary. Szczegółowy plan pielgrzymki podany jest na naszej stronie internetowej.
  6. Próby liturgiczne w kościele dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, odbędą się we wtorek i czwartek, 20 i 22 września od godziny 18.30. Proszę o punktualnie przybycie.
  7. Dziś po każdej Mszy Św., Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę pieniędzy do puszek, z przeznaczeniem na wsparcie i dalszą pomoc dla rodzin z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do wsparcia tego dzieła i włączenie się do wzajemnej pomocy.
  8. Dziś po każdej Mszy Św. Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę pieniędzy do puszek, z przeznaczeniem na wsparcie i dalszą pomoc dla rodzin z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do wsparcia tego dzieła i włączenie się do wzajemnej pomocy.
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone