Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Previous slide
Next slide

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XVI Niedziela Zwykła, 21.07.2019

 

  1. W ramach zakończenia roku duszpasterskiego zapraszamy do wzięcia udziału w 2- dniowej pielgrzymce trasą: Św. Lipka – Stoczek Warmiński – Orneta – Warmińska Jerozolima Gietrzwałd. koszt 230 zł. Zapisy w zakrystii. Termin pielgrzymki z uwagi na niewystarczającą ilość chętnych przesuniemy na 27 i 28 września.
  2. Kościół to przede wszystkim świeccy, którzy powinni odnajdować swoje miejsce w Kościele i aktywnie się angażować w życie Kościoła. To zaangażowanie Pan Bóg sowicie wynagradza. Poszukujemy osoby, która zajęłaby się prowadzeniem kroniki  parafialnej
  3. Oprócz dzisiejszego poświęcenia pojazdy poświęcimy również 25 lipca w dzień św. Jakuba i Krzysztofa po Mszy Św. o 8 i 18.
  4. W tym tygodniu wypadają aż trzy Święta: w poniedziałek Święto Św. Marii Magdaleny, we wtorek Święto Św. Brygidy, patronki Europy, w czwartek Święto Św. Jakuba.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w „Gościu Niedzielnym”: ks. Władysław Korniłowicz – nowy polski kandydat na błogosławionego,  w „Idziemy” m. in. wywiad z o. Markiem Tomczykiem, paulinem, kierownikiem Warszawskiej Pielgrzymki na Jasną Górę; w „Niedzieli” m. in. o. dr Jacek Norkowski, dominikanin o dramacie Vincenta Lamberta
  6. Najbliższa „taca” to „taca” inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiary, które złożycie.
  7. Pomódlmy się za zmarłą nasza parafiankę Izabelę Brzezińską
Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone