OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XV Niedziele Zwykła, 14.07.2019

 

  1. W ramach zakończenia roku duszpasterskiego zapraszamy do wzięcia udziału w 2- dniowej pielgrzymce trasą: Św. Lipka – Stoczek Warmiński – Orneta – Warmińska Jerozolima Gietrzwałd. koszt 230 zł. Zapisy w zakrystii. Termin pielgrzymki z uwagi na niewystarczającą ilość chętnych przesuniemy na 27 i 28 września.
  2. Kościół to przede wszystkim świeccy, którzy powinni odnajdować swoje miejsce w Kościele i aktywnie się angażować w życie Kościoła. To zaangażowanie Pan Bóg sowicie wynagradza. Poszukujemy osoby, która zajęłaby się prowadzeniem kroniki  parafialnej
  3. Zbliża się Święto Św. Krzysztofa patrona kierowców. Choć wypada ono 25 lipca, to obrzęd poświęcenia pojazdów przeprowadzimy już w niedzielę 21 lipca po każdej Mszy Świętej. Pojazdy poświęcimy również 25 lipca po Mszy Św. o 8 i 18.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w „Gościu Niedzielnym”: czym jest szkaplerz i skąd pochodzi niezwykła moc tych dwóch malutkich skrawków materiału z wizerunkami Matki Boskiej z Góry Karmel i Serca Pana Jezusa; oraz jak i z kim wędrować w sierpniu do Jasnogórskiej Pani,  w „Idziemy” m. in. o dzieciach prześladowanych w Europie za to, że poprosiły nauczyciela o zwolnienie ich z zajęć promujących marsze LGBT; w „Niedzieli” m. in. co robić, gdy moje dziecko nie chce chodzić do kościoła.

© 2021 by Parafia Św. Mateusza Ew. – Wykonanie i utrzymanie strony firma MAJ-KOM – serwisy internetowe