Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Previous slide
Next slide

Komunikat Kurii Archidiecezji Warszawskiej

W odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego archidiecezja warszawska włącza się w ogólnopolską zbiórkę do puszek, organizowaną przez Caritas Polska, na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. Zbiórka do puszek odbędzie się we wszystkich kościołach i rektoratach naszej archidiecezji w niedzielę, 12 lutego. Prosimy o ofiarność, aby pomóc tym, którzy stracili wszystko

Po tragicznym trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii tysiące osób potrzebuje bezpiecznego schronienia i żywności, dlatego w pomoc włączyła się Caritas Polska, przekazując na rzecz poszkodowanych pierwszą transzę w wysokości 100 tysięcy dolarów. Z kwoty tej już zakupiono m.in. 1200 materaców, ale potrzeby są ogromne. Dlatego w najbliższą niedzielę, 12 lutego, w kościołach i rektorach archidiecezji warszawskiej po wszystkich Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym.

Jak jeszcze można pomóc poszkodowanym?

  • wpłacając darowiznę przez stronę caritas.pl
  • wpłacając dowolną kwotę na konto nr 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem POMOC
  • wysyłając SMS o treści POMOC pod numer 72052 (koszt 2,46 zł).

W najbliższą niedzielę wierni w kościołach naszej archidiecezji będą się również modlić się w intencji ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

„Wobec ogromu cierpienia, jakie spowodowało trzęsienie ziemi na terenie Turcji i Syrii, apeluję do wszystkich biskupów, księży, osób życia konsekrowanego i wiernych świeckich w Polsce o modlitwę za ofiary i poszkodowanych w tym kataklizmie” – zaapelował abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski.

źródło

Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone