Previous slide
Next slide

Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Szósta niedziela zwykła, 12.02.2023

  1. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek, czwartek są jeszcze wolne intencje mszalne.
  2. Składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie wizyt kolędowych, przede wszystkim ojcu Andrzejowi, ojcu Jackowi, ojcu Tadeuszowi, dzięki którym wizyty mogliśmy zakończyć do ferii. Bardzo dziękuję Ali i Michałowi za zapewnienie pobytu ojca Andrzeja, dziękuję gorąco wszystkim szoferom, którzy jeździli z ojcami, a więc Stanisławowi, Adamowi, Konradowi, Bogusiowi. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie planu wizyt kolędowych, a więc naszym drogim sołtysom, Stasiowi, Jackowi. Dziękuję również wam za przyjęcie wizyt duszpasterskich, za otwartość, życzliwość i ofiarność.
  3. Wracamy już do układu Mszy Świętych sprzed wizyt duszpasterskich, a więc w poniedziałek o 18.00, we wtorek o 8.00, w środę o 18.00, w czwartek o godzinie 8.00, w piątek o 18.00. Kancelaria parafialna czynna po Mszach Świętych w tygodniu z wyjątkiem wtorku i soboty.
  4. Od 1 do 6 sierpnia 2023 roku odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Portugalii, w Lizbonie. Chcemy utworzyć grupę przy naszej parafii, dlatego też zapraszamy chętną młodzież w wieku od 14 do 35 roku życia do zapisania się w zakrystii.
  5. W związku z tragicznym trzęsieniem ziemi, jakie nawiedziło w ostatnim czasie Turcję i Syrię, odpowiadając na apel Przewodniczącego KEP, abp. Stanisława Gądeckiego, arcybiskup warszawski Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz podjął decyzję, aby w dzisiejszą niedzielę, we wszystkich kościołach naszej archidiecezji, po każdej Mszy świętej zorganizować zbiórkę do puszek dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi. Mógł zapłać za ofiary jakie złożycie.
  6. Do wieczności odszedł nasz parafianin świętej pamięci Andrzej Wójcik. Msza Św. pogrzebowa w poniedziałek o 10.00. Pomódlmy się w jego intencji: „Wieczny odpoczynek Racz mu dać Panie …”

 

 

Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone