Previous slide
Next slide

Parafia Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych

Odpust parafialny ku czci świętego Mateusza Ewangelisty, 25.09.2022

  1. Dziś nasz odpust parafialny św. Mateusza, który rozpoczniemy Mszą Świętą uwielbieniową 24 września o godzinie 18.00. W niedzielę 25 września główna Msza Święta odpustowa o 11:30, którą odprawi ksiądz Piotr Markisz. Podczas tej Mszy Świętej będziemy również dziękowali wszystkim naszym sponsorom, którzy wspomagali nasz kościół od początku jego budowy. Od 14.00 rozpoczniemy na terenie naszego kościoła festyn ku czci świętego Mateusza z różnymi atrakcjami dla dzieci (m. in. dmuchańce, siłownia dla dzieci, wata cukrowa, loteria fantowa), oraz dla dorosłych. Będzie można skosztować różnych smacznych potraw między innymi bigosu, żurku, ciast, chleba ze smalcem oraz ogórka. Chętni, którzy chcieliby pomóc, mogą przynosić ciasta od rana w niedzielę do zakrystii. O 15.00 natomiast rozpocznie się rajd rowerowy świętego Mateusza drogami naszej parafii. Prosimy o zabranie ze sobą kamizelek odblaskowych. W rajdzie oczywiście mogą brać udział dzieci, ale pod opieką rodziców. Zapisywanie się do Rajdu od godziny 14.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach odpustowych. Każdy uczestnik rajdu otrzyma specjalny medal na zakończenie.
  2. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim zaangażowanym w przygotowanie naszego parafialnego odpustu: księdzu Piotrowi za przewodniczenie uroczystościom odpustowym i skierowanie do nas pięknego i mocnego słowa ku nawróceniu, muzykom: Pani Filipczak wraz z kolegą  za pięknie wykonane utwory, naszej scholii rodzinnej na czele z Kamilą i organistą Piotrem za świetną  oprawę muzyczną uroczystości odpustowych, Marysi za przygotowanie rozważań w czasie sobotniego uwielbienia Pana Boga, ogromne podziękowania kieruje naszym sołectwom na czele z sołtysami:  Dawidy Bankowe, Łady, Podolszyn Nowy, Podolszyn Stary, Zamienie za przygotowanie bardzo smacznego jedzenia oraz za wiele atrakcji dla dzieci między innymi za dmuchańce, bungee, siłownię dla dzieci, loterię fantową i wiele innych, również bardzo dziękuję strażakom z Ochotniczych Straży Pożarnej w Falentach,  Dawidach, Zamieniu oraz w Raszynie,  serdecznie dziękuję naszej policji z Raszyna na czele z komendantem Konradem, Agnieszce i Michałowi za wielką pomoc w przygotowaniu wnętrza naszej Świątyni od strony artystycznej, Jackowi i Mirkowi za wykoszenie trawy i podjęcie trudu związanego ze sprawami technicznymi, Maryli za wydatną pomoc w przygotowaniu dyplomów oraz nagród dla sponsorów, bardzo dziękuję również wszystkim którzy przynieśli ciasta na festyn.
  3. Nasz odpust parafialny zakończymy w sobotę 1 października uroczystą Mszą Świętą o godzinie 18.00, podczas której ks. Bp Michał Janocha udzieli sakramentu bierzmowania 21 kandydatom z naszej parafii.
  4. W tym tygodniu w poniedziałek, czwartek i piątek są jeszcze wolne intencje mszalne. Zachęcamy do ich zamawiania, albowiem Msza Święta jest najskuteczniejszą formą modlitwy.
  5. W czwartek o 19.00 spotkanie grupy Galilejskiej. Serdecznie zapraszamy.
  6. Organizujemy parafialną pielgrzymkę szlakiem kościołów romańskich od 7 do 9 października (piątek – niedziela). Odwiedzimy między innymi Gniezno oraz Płock. W Gnieźnie przeżyjemy podróż do czasów Mieszka I, oraz początków Kościoła w Polsce, a także dynastii Piastów. W Strzelnie zobaczymy Rotundę świętego Prokopa, która jest jedną z najstarszych w Polsce romańskich Świątyń. W Płocku natomiast będziemy w miejscu, w którym siostra Faustyna Kowalska otrzymała od Jezusa polecenie namalowania obrazu z napisem: Jezu ufam Tobie. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce, która z pewnością również przyczyni się do pogłębienia naszej wiary. Szczegółowy plan pielgrzymki podany jest na naszej stronie internetowej.
  7. Próba generalna w kościele dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, odbędzie się w czwartek, 29 września od godziny 18.30, w piątek natomiast spowiedź święta dla kandydatów, świadków i rodziców od 18.30. Proszę o punktualnie przybycie.
  8. W czwartek o 20.00 zapraszamy wszystkich potrzebujących na dyżur Caritas, na którym można otrzymać pomoc żywnościową, zaopatrzenie w środki higieniczne a także inne formy pomocy
  9. Katolik na bogato” – warsztaty o pieniądzach w życiu chrześcijanin dla ludzi młodych. Duszpasterstwo Młodych św. Szczepana zaprasza wszystkich zainteresowanych tą tematyką na warsztaty w sobotę 1 października o 10:00 do domu parafialnego w Raszynie przy Alei Krakowskiej 6. W programie spotkania z o. Andrzejem Romanowskim, kapucynem oraz małżeństwem Agnieszką i Sylwestrem Baczkowskimi, dzielenie Słowem Bożym i wieczorna integracja. Zapraszamy wszystkie osoby w wieku 19-35 lat. Więcej informacji na Facebooku parafii/stronie parafii.

 

Scroll to Top
Menu główne --- Menu skrócone